YÜKLENİYOR

Ara

Gençliğin Sessiz Çığlığını Taşıyan Çok Renkli Öyküler…

Paylaş

Romanlarıyla her yaştan okura ulaşan Füsun Çetinel, ilk öykü kitabını gençler için yazdı. Günışığı Kitaplığı tarafından yayımlanan Olmayan Şeyler, genç yaşamların türlü hallerine ayna tutan 15 kısa öyküden oluşuyor. Yazarın gözlem gücü ve ince ayrıntılarla zenginleştirdiği kitap; Samatya’dan Pera’ya, Berlin’den Prag’a, bazen bir trende, bazen bir otobüste, bazense insanın büyüme serüveninde kendi iç dünyasına doğru çıktığı yolculuklarda geçiyor.

Geleceği şekillendirecek gençlerin, toplum baskısı, önyargılar, iletişimsizlik, göç, eğitim sistemi, sevgi ve şiddetle biçimlenen dünyaya tutunma ve kendi gerçekleriyle yüzleşme hikayelerinin anlatıldığı Olmayan Şeyler; okurun gündelik yaşamın kendi izdüşümlerini yakalamasına da olanak tanıyor.

İlk gençlik heyecanları, zorlu seçimler, mezuniyet partisi, kendi ayakları üstünde durma çabası, takıntıların bunaltısı, hayat arkadaşı hayvanlar, şehrin karmaşası, kalp çarpıntıları, üniversite hayatı, vakitsiz olgunlaşma zorunluluğu, şiddetin ürperten gölgesi, kaçışlar, uzun yolculuklar ve sahilde bir gün… Yaşamdan ilmek ilmek dokunmuş öyküler bir araya geliyor, günümüzün genç dünyasının çok renkli resmini çiziyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *