Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sinema

George Clooney Oyunculuğa 4 Yıl Neden Ara Verdi?

Hayranları tarafından “smokinli yetenek” olarak adlandırılan ABD’li aktör, yönetmen ve yapımcı George Clooney herkesin hayalini kurduğu türden bir Hollywood kariyerine sahip. Bugüne kadar rol aldığı tüm filmleri milyarca dolar hasılat yaptı. Ancak Clooney 2016’dan sonra proje seçmeyi bıraktı.

George Clooney’in yönettiği ve oynadığı son Netflix filmi The Midnight Sky’a kadar da onu ekranlarda göremedik. Ocean’s Eleven’ın yıldızı George Clooney aslında uzun vadeli bir planın parçası olan bu kararı hakkında şunları söyledi: “Yaklaşık 20 yıldır sinema endüstrisinin diğer unsurlarına odaklandım. 4 yıl beyazperdeden uzak kalmayı seçtim. Çünkü yaşlandıkça beyazperde de daha az tercih edilmekten korkuyordum. Dolayısıyla kariyerim üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak istedim. Yaşamak için yaptığımız şeyi seviyorum. Öyle düşünüldüğü gibi işten gerçekten uzaklaşmadım. Sadece bu süre içerisinde kameranın önünde değildim.”

The Midnight Sky’ın Konusu

Orta yaşlarında olan gökbilimci Augustine, yıllarca gökyüzünü inceleyebilmek için dünyanın uzak noktalarında yaşamaktadır. Arctic Araştırma Merkezi’ne ulaşmasından kısa bir süre sonra, yıkıcı düzeyde olaylar yaşanacak ve araştırma merkezi tahliye edilmek durumunda kalınacaktır. Ama Augustine, orada kalıp çalışmasına devam etmek ister. Bu süreçte Iris adında gizemli bir çocukla karşılaşır. Iris, radyo dalgalarının sessizleşmesine neden oluyordur. Bu sırada Jupiter’e yolculuğa çıkan Sullivan isimli bir astronot evine geri dönüyordur. Sullivan ve ekibi, uzayın bu kadar derinlerine gidebilen ilk ekiptir. Yolculukları, kontrol ekipleriyle iletişimleri kesildiğinden beri pek de yolunda gitmiyordur. Bu nedenle eve dönüp dönemeyecekleri muammadır. Augistine ve Sullivan’ın yolları bir şekilde kesişecektir.