YÜKLENİYOR

Ara

Hamza Yardımcıoğlu’nun Yeni Kitabı Raflardaki Yerini Aldı!

Paylaş

Hamza Yardımcıoğlu’nun yazdığı “Son Günah” Destek Yayınları’ndan çıktı.

Şimdiye dek bildiğimiz her şeyi sorguladığımız bir dönemdeyiz. Özellikle de yaşadığımız pandemi sürecinde dijitalleşmenin hayatımıza ne kadar dâhil olduğunu daha iyi anladık. Peki, içinde bulunduğumuz bu değişim süreci nasıl başladı? Şimdi bu sürecin neresindeyiz? Daha da önemlisi bundan sonra neler olacak?

Hamza Yardımcıoğlu yeni kitabı Son Günah’ta bu soruların peşine düşüyor ve verdiği yanıtlarla bizleri gördüğümüz, bildiğimizi sandığımız her şeyi sorgulamaya yönlendiriyor.

Arka Kapak Yazısı:

“Bir insanın ölümü trajiktir. On insanın ölümü dramatiktir. Bir milyon insanın ölümü ise sadece bir istatistiktir.”
– Josef Stalin

Şeytanın sunduğu elmayı iradesine yenilerek kabul eden ve böylece cennetten kovulan insana, şeytan ne vaat etmiş olabilir ki? Haz mı? Hayır. GÜÇ! Tanrı’nın güvenli krallığında, bolluk ve bereket içinde yaşayıp giden insanoğluna şeytanın vaat edebileceği tek şey, insanın kendi krallığını ilan etmesi olabilirdi ancak. Böylece ilk kez Tanrı’nın tahtına göz dikmeye cüret eden insanoğlu, elmayla sembolize edilen tanrısallık gücünü kabul ederek ilk günahını işlemiş oldu. Kendinin tanrıyı oynayabileceği bir dünyada, kendi kurallarıyla kendi egemenliğini kurdu. Pandemi deneyimiyle birlikte bu kez dijital devletleşmenin provasını yaparak form değiştirmeye hazırlanan dünyada, bir kez daha Tanrı’nın tahtında oturmak isteyen egemen küresel güçler, kartları yeniden dağıtmaya karar verdiler. Bu sonsuz güç istenci karşısında, dijital devletlerin köleliğine mahkûm edilecek olan insanlık, gerçekliğe ne zaman uyanacak ve baskıya karşı nasıl direnecek?

Hamza Yardımcıoğlu Kimdir?

1977’de İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesinde iktisat eğitimi aldı. Dinler tarihi ve astronomi konularında altı kitap ve birçok makale yazdı. İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye olmak üzere dört çeviri kitabı yayınlandı. Türkçe, İngilizce ve Arapça bilmektedir. Yerli ve yabancı birçok medya kuruluşunda editör, metin yazarı, yapımcı ve sunucu olarak görev aldı. Hazırladığı ve yapımına katkıda bulunduğu belgeseller ve televizyon programları Discovery Channel, National Geographic, Al Jazeera, Tvnet, Cine5, Es Tv, Tv5, TRT gibi birçok Televizyon kanalında izleyiciye ulaştı.

“Uzay Zaman Show” isimli tek kişilik sahne gösterisiyle, Türkiye’de bilim kurguyu ilk kez tiyatro sahnesine taşıdı. Yardımcıoğlu aynı zamanda bir yamaç paraşütü pilotu ve müzisyendir. Blues/Rock müzik alanında vokalist ve gitarist olarak eserleri bulunmaktadır. TV yapımcılığına ve yazarlığa devam etmektedir.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *