YÜKLENİYOR

Ara

Hane-i Fanzin’in İlk Sayısı Yayımlandı

Paylaş

Eğitimci – Yazar İlknur Şimşek’in yönetiminde hazırlanan Hane-i Fanzin’in ilk sayısı yayımlandı.

Kağıt fiyatlarının artmış olduğu şu dönemde büyük bir cesaretle yayım hayatına başladıklarını söyleyen Hane-i Fanzin Genel Yayın Yönetmeni İlknur Şimşek, her hanenin bir sorumluluğu olduğu gerçeğine dikkat çekerek, fanzinin bir hane bireyi gibi hareket edeceğini ifade etti.

Genel Yayın Yönetmeni Şimşek, derginin üçüncü sayfasında yer alan bildiriyi ikicaybiriacik.com okurları ile paylaştı.

“Merhaba Sevgili Okur,

Kağıt fiyatlarının artmış olduğu şu dönemde bir cesaret ettik ve yeni bir başlangıca çıkalım dedik. En çok da isim konusunda zorlandık. Çevremize sorduk hatta oylama bile yaptık. 80 isimden 4’e düştük ve her ne kadar ilk sırada gelmese de bizlere en uygun hitap edecek olan “Hane” ismine karar verdik. Hanemiz dedik. Çünkü fanzinimiz bir hanenin bireyi gibi araştırmalar yapacak, söyleşiler sunacak, en güzel edebi eserleri sizlere getirecek ve akademik çalışmalara yer verecektir. Toplum için ne gerekli ise o çizgide ilerleyecek. Hane dedik, çünkü her hanenin bir sorumluluğu olduğu gibi biz de sosyal sorumluluk projelerine ışık tutmak, sosyal bilimler ve sanat arasındaki bağı kuvvetlendirmek, toplum için sanat ilkesini gütmek adına çıktık. Fanzinimizde her yaştan birey görev alabilecek ve eser verebilecektir. Dini, milli ve kültürel değerlerimize aykırı olduğunu düşündüğümüz eserlere yerimiz yoktur. Mutfak ekibimizin her biri İstanbul’a olmayıp, Türkiye’ye yayılmış bir durumdadır. Bizim de amacımız Türkiye genelinde, hatta yurt dışında okunan bir fanzin haline gelebilmektir. Mütevazı, çalışkan ve ulaşılabilir olmak en büyük gayemizdir. Yazılı yayımları takip etmek yüksek kültür seviyesini gösterir. Konularımız arasında; toplum, kültür, edebiyat, sosyo-politik, sanat ve hayat yer alacaktır. İlk sayımıza katkıda bulunan tüm akademisyen, şair, yazar ve çizerlere tek tek teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hanemiz sizsiz olmaz, birlikte “en leziz baHane” Hane-i Fanzin olsun. Nice okumalara, yazmalara, araştırmalara ve nice nice sayılara diliyoruz. İlk sayımızın tadına varmanız ve hane olarak hissettiğiniz her yerde misafir etmeniz dileğiyle…
Hane-i Fanzin”

Türkiye geneline ve yurt dışına kargo gönderimi olan Fanzin’i Üsküdar Kayapa Kahve, Üsküdar İskele Büfe, İstanbul Mephisto Kitapevleri (Kadıköy, Taksim, Beşiktaş), Kadıköy Akmar Pasajı Sosyal Kitapevi, Fatih İnkılab Yayınevi ve Fatih Ağaç Yayınevi’nden temin edebilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *