Please assign a menu to the primary menu location under menu

Anne ve Çocuk

Hareket Et, Hayalgücünü Geliştir: Yaya Play Couch

Pandemi hepimizin hayatını beklemediğimiz; hatta hiç düşünemediğimiz şekilde değiştirdi. İş çevreleri ve eğitimciler bu değişimin yarattıkları üzerine tartışırken; oyun çağı çocukları bu süreçte parklardan ve arkadaşlarından uzak kaldı. Anneler ve babalar ise, bu hareketsiz ortama eklenen dijital ekran bağımlılığı nedeniyle endişeleniyor. Yapılan araştırmalarda, dijital ekran ile temas eden çocuk sayısının %100, pandemi öncesine kıyasla dijital ekran karşısında geçirilen zamanın ise %500 arttığı görülüyor. Ailelerin çocukları evde aktif tutacak, keyifli vakit geçirtecek, ekrandan uzak aktivitelere ihtiyaçları var. 8 modüler bloktan oluşan Yaya Play Couch, çocuğunuzun yaratıcılığına ve ruh haline göre onlarca oyun kurmasına fırsat veriyor.

İstersen Oyun Parkı, İstersen Uzay Mekiği

Blokları birleştirerek bazen bir kale, bazen bir gemi, bazen ise bir uzay mekiği yapabilirsiniz. Rahat bir koltuk formu verilebilen Yaya Play Couch, ile yapabilecekleriniz hayal gücünüze bağlı. Dans ve hareket terapisti, psikolog Michal Bardavid kurucusu olduğu Yaya Play Couch’u “çocukların kendilerini ifade etmeleri için mükemmel bir çıkış noktası” olarak tanımlıyor. Çocuk gelişiminde oyunun önemine değinen Bardavid “Pandemi sadece hareketimizi kısıtlamakla kalmadı; ruh sağlığımızı da etkiledi. Beden sağlığı ve ruh sağlığı arasındaki denge çocuklarımız için çok daha önemli; özellikle hayatı eve sığdırdığımız şu günlerde. Çocuklar şu günlerde belki de her zamankinden daha fazla- hareket etmeye, hayal kurarak oyun oynamaya; kendini ifade etmeye ihtiyaç duyuyor. Yaya Play Couch’un da temel hedefi onlara bunu yapabilmeleri için bir alan oluşturmak.” diye konuştu.

Benzerleri Amerika, Kanada ve Avustralya’da çok tercih edilen ve hemen her evde bulunan Yaya Play Couch, 8 sünger bloktan oluşuyor. Çocukların kolaylıkla taşıyabileceği ağırlığı ve yumuşak kumaşı ile hiçbir risk barındırmayan Yaya Play Couch, sadece çocuklar için değil oyun oynamayı seven büyükler için de eğlence ve neşe kaynağı olacak.

Yaya ile Gelişimini Destekleyin

Oyun, çocuğun kendini keşfetmesinden dünyayı tanımasına pek çok noktada çok önemli katkılar sağlıyor. Dans ve hareket terapisti, psikolog Michal Bardavid Yaya Play Couch’un üç farklı alanda sağladığı faydanın altını çiziyor:

Fiziksel Fayda: Yaya Play Couch çocuklara sağladığı hareket fırsatı ile enerjilerini boşaltmaya yardımcı olur. Kaba motor becerilerini destekler. Zıplamak, yuvarlanmak ve dans etmek zaten her zaman eğlencelidir.

Duygusal Fayda: Duygularımızı ifade etmek hepimiz için önemlidir ancak söz konusu çocuklar olunca sevinç ve öfkeyi dışarı yansıtabilmek daha büyük önem kazanıyor. Yüksek sesle konuşmak hatta bağırmak, uzanmak ve bedenini esnetmek ve vücudunun seslerine kulak vermek. YAya Play Couch hepsi için güvenli bir alan yaratıyor.

Sosyal Fayda: Yaya Play Couch modüler yapısı ile açık uçlu, hayal gücünü destekleyen oyunlara imkan verirken diğer yandan paylaşmayı da teşvik eder. Çocuklar hayallerini inşa ederken gelişimlerini destekleyen yaratıcılıklarını geliştirirler. Bu arada ne kadar neşelendiklerini kahkahalarını dinlerken fark edeceksiniz.