Please assign a menu to the primary menu location under menu

EdebiyatKitap

Hayaller İçinde Floransa: Bir Kadının Kendisini ve Dünyayı Keşfetme Yolculuğu

Yazar Jessie Chaffee’nin kaleminden, farklı dillere çevrilerek uluslararası ün kazanan yeni kitabı Hayaller İçinde Floransa (Florence in Ecstasy) Altın Kitaplar etiketiyle okurlarla buluştu. Hayaller İçinde Floransa, bir kadının istikrarsız bir dünyada anlam arama ve kendini bulma girişimi hakkında çarpıcı ve içten bir roman.

Hannah, Boston’dan yola çıkıp kimseyi tanımadığı ve dilini pek bilmediği Floransa’ya yerleşir. Ancak adeta bir hastalık gibi kimliğini ve sağlığını tehdit eden acı verici bir sır taşımaktadır. İtalya’da hayatını yeniden kurmaya karar verip şehrin kürek kulübüne katılır. Burada karmaşık sosyal ilişkilere, çarpık flörtleşmelere, bölgedeki yemek sevdasına, özetle onu hem çok çeken hem de iten, hayata karşı doymak bilmez bir iştaha şahit olur.

Ama asıl aradığını şehrin kendisinde, tarihinde bulur. Floransa sayısız güzellikle doludur. Hannah arkadaşlığı, hatta aşkı bulduğunda bile şehrin kendisine sunduğu bu kusursuzluğun peşinde koşar. Floransa’da iyileşmeye çalışırken şehrin hayaletleri kendi geçmişinin hayaletleriyle çarpışır.