YÜKLENİYOR

Ara

Hem Okuyup Hem Dinleyebileceğiniz, Şarkılı Bir Masal

Paylaş

Masal anlatıcısı Judith Malika Liberman ilk kez çocuklar için yazdı! Bugüne kadar yetişkinlere masal anlatan Liberman, bu kez çocuklar için masal perisi oldu ve onlara bir masal kitabı yazdı.

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan “Şarkılı Masallar” serisinin ilk kitabı Önce Hayal ile Liberman, çocuklara rengârenk bir masal anlatıyor. Üstelik bu çok katmanlı masal, ritmik şarkılarla da zenginleşiyor.

Önce Hayal, Liberman’ın anlatımı ve şarkıları ile youtube ve soundcloud platformlarından ücretsiz olarak dinlenebiliyor. Bunun için kitabın üzerinde yer alan karekodu telefona ya da tablete okutmak yeterli oluyor. Dünya masallarını yeniden yorumlayan Liberman, çocuklar için yazdığı ilk kitabında, hayal kurmak, kendini ifade etmek, yaratıcılık ve ileri dönüşümün güzelliğini sihirli bir anlatımla hatırlatıyor.

Jozef bir terziydi. Müşterilerine önce bakıyor, sonra gözlerini kapatıp onlar için bir hayal kuruyor ve başlıyordu dikmeye. Kırt kırt, tıkır tıkır, pof pof! Ortaya öyle güzel giysiler çıkıyordu ki… Derken sonunda Jozef kendisi için de bir hayal kurdu ve hayali rengârenk bir paltoya dönüştü. Peki, paltosu eskidiğinde Jozef ondan nasıl vazgeçecekti? Yoksa başka bir seçeneği de var mıydı?

Önce hayal, sonra gerçek
On parmak, on marifet
Hayal ettiğin gerçek olur
Her şeyden önce bir hayal kur…

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *