Please assign a menu to the primary menu location under menu

EdebiyatKitap

Her Ebeveynin Faydalanacağı Bir Rehber: Dağınık Zihinler

Çocuklarınıza Tutunun ve Vücudunuz Hayır Diyorsa gibi çok satan kitapların yazarı Dr. Gabor Maté, bu defa dikkat eksikliği bozukluğunu (DEB) odağına alıyor. Çocuk gelişiminde ilişki ve güven temelli bir yaklaşımın inceliklerini anlatan Maté, sadece DEB’li çocuğu olan ebeveynlerin ve DEB’li yetişkinlerin değil, her ebeveynin faydalanacağı bir rehber sunuyor.  Dağınık Zihinler, 22 Nisan tarihinde hep kitap logosuyla raflarda yerini alacak.

Modern psikoterapi deyince dünyada akla gelen ilk isimlerden biri olan Gabor Maté’nin, dikkat eksikliği bozukluğu ve onu çevreleyen mitin doğrularını ve yanlışlarını ortaya koyduğu kitabı Dağınık Zihinler, 22 Nisan tarihinde hep kitap logosuyla raflarda yer almaya hazırlanıyor.

Stres, ruh-beden sağlığı, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, ebeveynlik ve bağımlılık konularında popüler bir otorite olan Gabor Maté, kendisi de dikkat eksikliği bozukluğu teşhisi konmuş biri olarak sadece DEB’li çocuğu olan ebeveynlerin ve DEB’li yetişkinlerin değil, her ebeveynin faydalanacağı bir rehber sunuyor.

Çocuklarımızı sevgi dolu bir güven ortamında yetiştirmek için elimizden geleni yapan ebeveynler olarak halihazırda hissettiğimizden daha suçlu hissetmemizin hiç lüzumu yok. İhtiyacımız olan şey daha az suçluluk. Bir de ebeveyn-çocuk ilişkisindeki kalitenin çocuklarımızın gelişimi için nasıl kullanılabileceğine dair farkındalığımızın artması. Dağınık Zihinler bu tür bir farkındalığı cesaretlendirmek için yazıldı.