Please assign a menu to the primary menu location under menu

EdebiyatKitap

Her Koşulda Ebeveynlik, Çocuk Yetiştirme Konusunda Tüm Merak Edilenleri En Yetkin Ağızdan Anlatıyor!

Gelişimsel psikoloji profesörü ve klinik psikolog Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk’un, Doç. Dr. Emre Dorman ile söyleşisinden ortaya çıkan Her Koşulda Ebeveynlik kitabı, Epsilon logosuyla raflarda yerini aldı. Her Koşulda Ebeveynlik’te Dorman’ın
sorularını sade ve anlaşılır bir dille yanıtlayan Selçuk, güncel psikoloji bilgisiyle çocuk gelişimine dair merak edilen konulara ışık tutuyor. Odağına, çocuğun gelişiminin ve psikolojik iyiliğinin nasıl destekleyebileceğini alan Her Koşulda Ebeveynlik, anne-babalar ve çocuğun yetişmesinde rolü olan tüm yetişkinler için bir başvuru kitabı niteliği taşıyor.

Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk, çocuk psikolojisi ve gelişimi üzerine yaptığı bilimsel ve uygulamalı çalışmalarıyla tanınıyor. Selçuk çalışmalarında, çocuk ve gençlerin psikolojik sağlığına ve gelişimine etki eden ebeveyn tutumlarını ve diğer çevresel unsurları inceliyor, bu konularda seminer ve eğitimler veriyor.

İnsan doğası ve gelişim süreçleri üzerine kaleme aldığı ilk kitabı İnsan Her Koşulda’yı 2019 yılında yayımlayan Ayşe Bilge Selçuk, Her Koşulda Ebeveynlik’te bu defa, felsefe ve din bilimleri alanındaki çalışmalarının yanı sıra “Aklımdaki Sorular” isimli televizyon programıyla tanınan Doç. Dr. Emre Dorman’ın sorularını yanıtlıyor.

Epsilon’un psikoloji literatürüne kazandırdığı kitapta ikilinin söyleşisi, çocuk yetiştirirken bilinmesi gereken önemli bilgilerin altını tek tek çiziyor. Her Koşulda Ebeveynlik, bilgi kirliliğinin çok olduğu bir konuda, çocuk yetiştirme konusunda merak edilenleri en yetkin ağızdan anlatıyor. Çocuğun gelişiminde mizacın yerinden kaygılı mizaç ile kaygı bozukluğu arasındaki farka; okul başarısının nasıl destekleneceğinden duygu kontrol becerisine; otoriter ebeveynliğin sakıncalarından ebeveynlikte doğru bilinen yanlışlara akıllardaki birçok sorunun yanıtları, Her Koşulda Ebeveynlik’te okurları bekliyor.