Please assign a menu to the primary menu location under menu

GastronomiKeşfet

Hilton Dalaman’da Gastronomi Şöleni

Hilton Dalaman, yaz boyunca gastronomi temalı etkinlikler ile dünyadan ve Türkiye’den farklı mutfakları, ustalarıyla gerçekleştiği sohbetler ve atölye çalışmaları ile misafirlerine tanıtıyor. Bu yazın unutulmaz gastronomi şölenine bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Gastro Jazz” ve “İki Yaka Bir Mutfak” damgasını vuracak.

Gastro Jazz temalı hafta sonunda konuklar cazın geçmişini ve kültürünü ustalarından dinlerken kökenindeki mutfağın lezzetlerini uzman şeflerin ellerinden tatma fırsatı bulacak, tüm hafta sonu caz konserleri ile de keyifli anlar yaşayacaklar. Türkiye’de cazın ustaları Ferit Odman, Eylül ve Tolga Bilgin Jazz Ensemble sahne alırken unutulmaz lezzetler Hilton Dalaman’ın şefi Tamer Özkan ve Muutto’nun kurucusu sıra dışı şef Umut Karakuş tarafından hazırlanacak. 

Türk ve Yunan mutfağının ele alındığı “İki Yaka Bir Mutfak” etkinliğinde ise Türk ve Yunan şefler birlikte leziz yemekler hazırlayacaklar. İki mutfağın geçmişini ve kültürünü ustalarından dinleyecek misafirlerin yemeklerine yine Türk ve Yunan müzikleri eşlik edecek. Eşsiz lezzetler Hilton Dalaman’ın şefi Tamer Özkan ve Yunanlı şef Zafiris Theologos tarafından hazırlanacak. Yunan müziğinin Türkiye’deki temsilcisi Fedon, Yunanistan Devlet Sanatçısı Ödüllü Louka Kyriaka “Kiki” ile sahne alırken, Niko & Yağmur da hafta sonu eşsiz müzikleri ile misafirlere eşlik edecek. Rakı & Ouzo workshopları, Oğul Türkkan ile Tatların Keşfi atölye çalışmaları da bu haftanın öne çıkan etkinlikleri arasında yer alacak.