YÜKLENİYOR

Ara

Hilton İstanbul Bomonti’den Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Menü

Paylaş

Turizm ve yeme-içme sektöründeki kadın gücünü artırmaya yönelik çalışmalarıyla takdir toplayan Hilton İstanbul Bomonti, Dünya Kadınlar Günü’nü mutfağında görev alan 10 kadın şefin hazırladığı özel bir menü ile kutlayacak. 5-15 Mart tarihleri arasında, The Globe Restaurant’ta servis edilecek olan menü, her bir kadın şefin kendi hikayesini yansıttığı tabaklardan oluşacak.

Kadın şefler; Hazal Sevim Akdoğan, Sibel Çavuş, Merve Miray Tosun, Betül Delican, İlknur Çolak, Esra Yılmaz, Neslihan Urfa, Pınar Egemen, Berfu Koyun, Özlem Öztürk imzasını taşıyan ve 4 aşamadan oluşan “Hilton’un üreten kadın şeflerinden” menüsü “Kan portakalı ile marine edilmiş levrek”, “Dana eti ve “kimchi” ile doldurulmuş bohça mantı”, “Türk kahveli sorbe”, “Ağır ateşte pişmiş kuzu incik” ve “Nar dolgulu hindistan cevizi mus” gibi özel lezzetleri misafirlerin beğenisine sunacak.

Her birinin farklı bir tekniği ve hikayesi olsa da kadın şefler Hilton İstanbul Bomonti’nin kendilerine yeni bir vizyon ve farklı deneyimler kazandıkları konusunda hem fikirler. “Şeflik genel anlamda sürekli kendini geliştirmeyi gerektiren zor bir meslek ama avantaja çevirmeyi biliyoruz. Hilton İstanbul Bomonti’de büyük uzman bir ekiple çalışıyoruz. Kadın olarak erkek meslektaşlarımızla birlikte elele verip her şeyin üstesinden gelebiliyoruz” diyen Hilton İstanbul Bomonti’nin kadın şefleri, 5-15 Mart arasında tüm lezzet meraklılarını hazırladıkları özel menüyü deneyimlemeye davet ediyorlar.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *