Please assign a menu to the primary menu location under menu

Genel

İçinizdeki Karanlığa Yakından Bakmaya Hazır mısınız?

Kendinizle yüzleşmeye, içinizdeki karanlığa yakından bakmaya hazırsanız Gürgen Öz’ün yazdığı Kötü Bir Gün, Destek Yayınları’ndan çıktı.

‘Herkesin derinlerinde yüzleşemediği bir sır vardır.’

Sakin bir güne başladığınızı düşünün, uyanmışsınız, kahvenizi hazırlamışsınız ve biraz kafa dinlemeyi, çıkıp yürüyüş yapmayı, belki biraz kitap okumayı düşünüyorsunuz sadece… Dinlenmeyi, dinginleşmeyi istiyorsunuz. Derken, hiç de hesapta olmayan biri evinize dalıyor ve yaşadığınız gün sakinlikle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir hale geliyor birden.

Oyuncu ve yazar Gürgen Öz, yeni kitabı Kötü Bir Gün’de farklı sınıflardan gelen iki kişi üzerinden anlattığı çok katmanlı hikâyeyle okurlarını insan psikolojisinin derinliklerine götürüyor. Bir solukta okunacak kadar akıcı anlatımı ve son ana kadar merak duygusunu yitirmeyeceğiniz sürükleyici kurgusuyla Kötü Bir Gün şimdiye kadar “kötü” olarak nitelediğiniz her güne yeni bir gözle bakmanızı sağlayacak.

Biri psikolog, diğeri apartman görevlisi iki adam bir dairenin içinde sıkışıp kalırlar ve birlikte geçirecekleri üç saat boyunca hayatlarının en karanlık ve en garip gerçekleriyle yüzleşirler.

Oyuncu ve yazar Gürgen Öz’ün kaleme aldığı bu çok katmanlı Kafkaesk novella, insan psikolojisinin karanlık dehlizlerine inme cesareti gösteren nefes kesici bir kurgu… Baba oğul ilişkisi, geçmişin sırları, sınıf çatışması, otorite ve güç savaşları, yalanlar, gerçekler, yüzleşilemeyenler ve içsel özgürlük arayışının gölgesinde oynanan, üstelik gerilim dozu giderek artan bir körebe oyunu…

Kötü bir gün geçirdiğini düşünenler, bu kitabı mutlaka okumalılar. Çünkü çok daha kötü günler de var.