Please assign a menu to the primary menu location under menu

Keşfet

Instagram Fenomenliğine Geçişin Öyküsü: Sporcu Anne

Sosyal medya hesabından paylaştığı videolarla bir anda Kocaeli sınırlarını aşıp, tüm Türkiye hatta dünyaca tanınan Meral Öztürk, insanların hayatına dokunuyor.

Hayata sporla başlamış, hayatını spora ve spor sevgisi aşılamaya adamış Instagram fenomeni Sporcu Anne, artistik cimnastik sporunda olimpiyatlara gider gözüyle bakılırken yarım bıraktığı artistik cimnastik tecrübesiyle kurmuş olduğu Canlı Pilates derslerinde, kadınlara evlerinin konforunda – pro sporcu disiplininde pilates dersleri veriyor. Kendini anlatırken ‘Susturulan , yok sayılan o çocuğu büyütüp bu noktaya getirdim’ diyen başarılı eğitmen , evde çektiği pilates videoları ile kadınlara hem ilham hem de spor arkadaşı oluyor.

Meral Öztürk, pilates eğitmeni olmasının yanısıra yaşamı zorluklarla geçen kadınların hikayesine, yoğun ev ve iş hayatı olan hanımlara, pilates yapmak için bir spor salonuna gidecek vakti ya da imkanı olmayanlar için farklı kapılar açıyor. Türkiye’nin hatta birçok yabancı sporseverin de ilgisini çeken Meral Öztürk yani nam-ı diğer ‘Sporcu Anne’ sağlıklı bir beden ve spor sevgisi aşılamakla beraber yayınlarında çocukların her birinin bir cevher, tek ihtiyaçlarının görülmek, dinlenmek olduğunu anlatıyor. Farkedilmeyen yeteneklerin spora ya da diğer ilgi alanlarına yönelemeden köreldiğini vurgulayan eğitmen, kendisini ilkokul öğretmeninin farketmesiyle spor hayatına atılıp bugünlere geldiğini belirtiyor.

Artistik cimnastik sonrası vaktinin çoğunu farklı spor dalları ile ilgilenerek ve hareketin beden ve ruh sağlığına olan artılarını araştırarak geçiren Öztürk, kendisine has pilates tarzını gün geçtikçe geliştiriyor.