YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

İş Sanat’ta Çevrim içi Edebiyat Günleri başlıyor. 29 Mayıs Cuma gününden itibaren 3 gün sürecek etkinlikler, İş Sanat’ın Instagram, Youtube, Facebook ve Twitter sayfaları üzerinden takip edilebilecek.

İş Sanat’ın ilk kez çevrim içi düzenlediği Edebiyat Günleri’nde, önceki sezonlarda sahnelenen şiir ve hikâye dinletilerinin tam kayıtları, sanatçıların evde kaydettikleri özel performanslar ile Kibele Sanat Galerisi’nde 2015 yılında gerçekleşen Biz Mektup Yazardık başlıklı sergiden ayrıntıların yer alacağı çevrim içi bir seçki de edebiyatseverlerle buluşacak. 3 gün boyunca tüm gün sürecek etkinlikler kapsamında, Darüşşafaka Cemiyeti ve Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları işbirliğiyle düzenlenen Sait Faik Hikâye Armağanı sahibi Pelin Buzluk, Kemal Varol, Ethem Baran, Yalçın Tosun ve Melisa Kesmez hikayelerini seslendirirken; Cevat Çapan ve Haydar Ergülen ise şiirlerini okuyacak.

Oyuncu Esra Bezen Bilgin ve Serhat Tutumluer ise William Shakespeare’in bir aşk hikâyesinin işlendiği komedi türündeki Hırçın Kız adlı eserinden bir bölümü seslendirirken, Yeni Türkü, Hüsnü Arkan ve Emrah Karaca da evden yaptığı özel kayıtlarla şiir sözlü şarkıları dinleyicilere sunacak. İş Sanat’ın YouTube kanalında bugüne kadar gerçekleşen şiir ve hikaye dinletilerinden izleyiciler için özel seçilen kayıtlar da izlenebilecek.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *