Please assign a menu to the primary menu location under menu

Kültür - Sanat

İSM & Atlas 1948’den Açık Çağrı

İstanbul Sinema Müzesi & Atlas 1948 Sineması tüm kadın performatif sanatçıları açık çağrıya başvuru yapmaya davet ediyor.

Beyoğlu Kültür Yolu’nun merkezinde yer alan ve yenilenen dijital alt yapısı ile film festivalleri, gala, ülke sinemaları, vizyon filmlerinin yanı sıra sahne sanatları ve konserlere ev sahipliği yapan Atlas 1948 Sineması ile dijital ve sinema tarihini yansıtan müzesi ve ulusal ve uluslarası sanat eserlerinin yer aldığı sergi salonu ile İstanbul Sinema Müzesi, yine çok özel bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İstanbul Sinema Müzesi’nde Mart ayı boyunca “Zühre” projesi kapsamında sinemadan söyleşilere, atölyelerden performanslara bir dizi kadın merkezli etkinlik düzenlenecek. Etkinlikler kapsamında Atlas 1948’de 31 Mart Perşembe günü gerçekleşecek “Solo Performans” gösterimi için de açık çağrı yapıldı. 

Müzik, tiyatro, dans, şiir gibi sanatın birçok alanında, sadece kadın performatif sanatçılarının gösterimlerinden oluşacak seçkide, projeler maximum 15 dakika ile sınırlı olacak. 

18 yaşından büyük kadın sanatçılarının tek bir proje ile katılabildiği programın son başvuru tarihi ise 17 Şubat 2022 olarak belirlendi. 2. aşamaya hak kazanan sanatçılar canlı seçmeler için Atlas 1948’e davet edilecek. Başvuru formuna Atlas 1948 sosyal medya hesaplarındaki link.tree adresinden ulaşabiliniyor.