YÜKLENİYOR

Ara

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Retrospektif – Geçmişe Yolculuk Temasıyla Açılıyor

Paylaş

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, “7. Kıta”dan yola çıkıp, “Retrospektif – Geçmişe Yolculuk” teması ile şekillendirdiği yeni sezonda; geçmiş sezonlardan seçkileri, bazen aynı kadro ile bazen de farklı solistlerle seyircileri buluşturarak geçmişe yolculuğa çıkaracak.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 3 Ekim Perşembe – 5 Ekim Cumartesi günü saat 20.00’de Ludwig van Beethoven eseri ile Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde sezona merhaba diyecek.

Beethoven’ın bir senfonide insan sesini müzik aletleriyle aynı seviyede kullandığı ilk örnek olan IX. Senfoni ve yine Beethoven’ın piyano, koro ve orkestra için 1808 yılında bestelediği IX. Senfoni’nin müjdecisi olarak adlandırılan Choral Fantasy programda yerini alıyor.

Geçtiğimiz sezonlarda prömiyer yapan ve seyirciden yoğun ilgi gören, seyircinin tekrar sahneye konulmasını merakla beklediği adeta Süreyya Operası Retrospektif Sezonu sayılabilecek programda; J. Massenet’in “Don Quichotte”, C. Gounod’un “Faust”, G. Verdi’nin “Fallstaff”, I. Stravinsky’nin “The Rake’s Progress”, G. Donizetti’nin “Don Pasquale”, S.Rahmaninov’un “Aleko” Operaları, M. Leigh’in “Mançalı Adam” Müzikali, Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde sahnelenecek.

Ve konserler…

Gelenekselleşmiş Yeni Yıl Konserleri, Atatürk’ü Anma, Gençlik Konseri, Cumhuriyet Konseri, Çanakkale Konseri’nin yanında Schubert’in Winterreise, Napoliten, Şarkılarda Kadın, Senfonik Konserler, İspanyol Güneşi, Verdi’nin Messa da Requiem’i, Fuaye ve Arkeoloji Konserleri yer alacak.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *