YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

En son Kırmızı Oda dizisinde izlediğimiz başarılı oyuncu Kaya Akkaya’ya favorilerini sorduk. İşte Kaya Akkaya’nın favori filmi, kitabı, albümü ve idol oyuncusu..

Kaya Akkaya’nın En Sevdiği Kitap Hangisi?

Şeker Portakalı… 12 yaşındayken ablamın evinde, bir gün şans eseri, raftan Şeker Portakalı’nı çekip okumaya başladım. Bana bir kitabın duyguları coşturan o büyüsünü ilk hissettiren ve kitap okuma sevdamı başlatan eserdir Şeker Portakalı. Onu favorim yapan asıl şey ise bugün 41 yaşındaki bana da aynı büyüleyici etkisiyle hitap ediyor olmasıdır. Çünkü Şeker Portakalı, zamansız ve yaşsız bir kitaptır.

Kaya Akkaya’nın En Sevdiği Film

V for Vendetta… Neden favorim sorusunun cevabı kelimelere sığmıyor. Elbette pek çok övgü dolu söz, şaşalı cümleler söylenebilir ama ne söylenirse söylensin, filmin kendi sözünün ve bu sözü söyleyiş şeklinin etkileyiciliğinin yanına yaklaşamaz. İzleyin sizin de favoriniz olsun…

Kaya Akkaya’nın En Sevdiği Albüm

Barış Akarsu/ Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek. Her şarkısı harika olan bir albüm, “Ben”, “Gözlerin” ve diğerleri… Bu albüm beni sonsuza kadar sürecek sandığım ama göz açıp kapayıncaya kadar biten bir “an”a götürüyor.

Kaya Akkaya’nın En Sevdiği Oyuncu

“Bülent Emin Yarar” benim için aktör ve usta olarak zirvedeki bir isim. Ne şanslıyım ki üzerimde emeği de vardır. 1999’da sahnede Cyrano olarak izlemiştim ve ağzım açık kalmıştı. Şöyle iddialı bir cümle kurayım Cyrano gibi bir karakteri bence dünyada en iyi oynamış insandır kendisi…

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *