YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

Türkiye’de çocuk ve gençlik edebiyatı alanında yayımlanan İyi Kitap’ın 134. sayısı okurlarıyla buluştu.

2010 yılından bu yana iyi kitapların izini sürerek, okurlarını iyi kitap’larla buluşturan derginin yeni sayısı pandemi koşulları nedeniyle yine dijital olarak yayımlandı.

Gökçe Gökçeer, Ezgi Berk ile Ece Zeber’in ortak imzasını taşıyan ve bir şehre, bir çocuğun o minicik boyunun yetişebildiği yerden bakmayı deneyen Şehirde Çocuk Olmak adlı kitabı tanıtıyor. Karin Karakaşlı, Amerikalı yazar John David Anderson’ın, neyin ve kimin sıradışı ya da normal olduğunu mizahi bir dil ve trajikomik gelişmelerle ele aldığı son romanı Tuhaflıklar Ailesi Yollarda’yı irdeliyor. Sema Aslan, Ayfer Gürdal Ünal’ın üçüncü sınıfa giden ele avuca sığmaz bir çocuğun dopdolu geçen bir gününü sayfalarına taşıdığı Tırtıl Osman’ın Bir Günü isimli yeni eserini masaya yatırıyor. Önce çocuklar için yazmaya başlayan, daha sonra yetişkinler için iki öykü kitabı kaleme alan Simla Sunay ”Tavşan Deliği” başlıklı anket bölümünde kendisiyle ilgili bilinmeyenleri paylaşıyor; ”Aynanın İçinden” sayfalarında ise Elif Şahin Hamidi ile renkli bir söyleşi gerçekleştiriyor. 

Ceyhan Usanmaz, Hakan Keleş’in, kent-kültür ilişkisi bağlamında sürekli değişim ve dönüşüm geçiren şehirlere çok yönlü bir bakış getirdiği foto-illüstrasyonlarından oluşan kitabı Lilliputlar: Devcücekentler’i inceliyor. Burcu Yılmaz, Patricia Valdez’in, sürüngenler ve onlara tutkun bir kadına odaklandığı Ejder Doktoru Joan Procter isimli başvuru kitabını mercek altına alıyor. Alev Karakartal, Karine Tournade’nin, okumanın esbabımucibesine dair ”masalsı” bir anlatı sunduğu Bir Zamanlar Okumayı Sevmeyen Çocuk kitabını yazıya döküyor. Son olarak, ”Sahaf Dükkânı” köşemizde Doğan Gündüz’ün, Nokta, Gökyüzünün Rengi gibi kendi yazıp çizdiği kitaplarıyla dünya çapında ün kazanan Peter H. Reynolds’la yaptığı keyifli söyleşinin ilk bölümüne yer veriliyor.

Ücretsiz Olarak Okuyabilirsiniz

İyi Kitap’ın tüm sayılarına www.iyikitap.net üzerinden erişebileceğiniz gibi, dergiyi Magzter (www.magzter.com) ve Dergilik (www.dergilik.com.tr) gibi çeşitli dijital dergi platformları aracılığıyla da ücretsiz olarak okuyabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *