Please assign a menu to the primary menu location under menu

Yeme - İçme

Kahvede Yüksek Kalite: Nano Lot

Kullandığı inovatif teknolojiler ve kaliteli hizmet anlayışı ile 5. nesil kahvecilik akımının Türkiye’deki ilk temsilcisi olan Kaave Roastery, nitelikli “nano lot” kahveleri ile misafirlerine üst segment bir kahve deneyimi yaşatıyor.  

Kahve yetiştiriciliği yapılan Tropik Kuşak ülkelerinin en seçkin çiftliklerinden hasat edilen nano lot kahveler, en özel ve en iyi şartlarda yetiştirilmiş kahve çekirdeklerinden elde ediliyor. Üreticilerin daha fazla emek harcadığı ve çok özenli bakım yaparak ürettiği bu kahveler, çiftliklerdeki işçiler tarafından elek boyutlarına göre ayrılıp, sınırlı miktarlarda yetiştirilebiliyor. Nano lot kahve çekirdekleri, tek bölgedeki ağaçlardan insan eli ile hasat edilip, diğer kahvelerle birlikte karışmadan özel eleme yöntemleriyle elendiği için saf harman ve yüksek aroma içeriyor. 

Kaave’nin Yıldızı: Sitio Santana 

Menüsünde birçok nano lot kahve çeşidi bulunan Kaave Roastery’nin yıldız kahvesi Brezilya – Sitio Santana, alanında lezzet kalitesinde zirve olan “Cup Of Excellence Unvanı” na sahip. Bu unvanı alan kahveler tat profili muazzam, çekirdeklerinde hiç hata bulunmayan ve üreticiler tarafından titizlikle yetiştirilen kahveler.

Kahvenin çekirdekleri Brezilya’nın Chiapada Diamantina bölgesinde 1800 m yükseklikteki çiftliklerden hasat edilip işleniyor. Sitio Santana, kırmızı & sarı catuai çeşitliliğine ve yüksek asiditeye sahip bir kahve. Siyah erik, mandalina, elma, siyah frenk üzümü gibi meyve aromalarını içerirken, fındık, vanilya ve şeker kamışı notalarıyla zengin ve yüksek lezzet sunuyor.

Kaave Roastery menüsünde; Colombia-Golden Hulia, Brezilya- San Rafael, Guatemala-Kaape, Endonezya-Aceh Gayo, Kenya- Matunda, Etiyopya-Salomon ve Etiyopya-Oromo Citro gibi birden fazla ülkeden gelen, farklı aroma özelliklerine sahip nano lot kahve çekirdekleri bulunuyor. 

Kaave Roastery’nin nano lot kahveleri, pandemi çerçevesinde uygulanan tedbir amaçlı kısıtlamalardan ötürü al-götür servis sistemi ile mağazalardan alınabiliyor. Ayrıca ister çekirdek ister öğütülmüş olarak paket halinde online olarak da sipariş verilebiliyor.