YÜKLENİYOR

Ara

Karaköy’ün En Yeni İtalyanı

Paylaş

Dünyaca ünlü restoran zinciri Eataly’i Türkiye’ye getiren Zülfikar Bekar’ın yeni restoranı Un Po’, İstanbul Karaköy’de kapılarını açtı.

İtalya’nın sıcak ve samimi trattoria restoranlarındaki konsepti yorumlayan Un Po’, menüsü, mottosu ve temsil ettiği değerler ile İstanbul’un mutfak birikimine katkı sağlamayı hedefliyor.

Un Po’nun kuruculuğunu Zülfikar Bekar’ın yanı sıra Londra’da University of the Arts London’da reklam eğitimi alıp Türkiye’ye dönen Cem Aktay üstleniyor.

İtalyanca’da biraz anlamına gelen Un Po’nun mönüsünde klasik İtalyan mevsim salataları ve sebze ağırlıklı mezeleri, pasta, pizza ve şarap lezzetlerinin yanında vegan ve vejeteryan seçenekler de var.

Eataly’nin İstanbul operasyonunun kurucu şefliğini yapmış olan Piero Bergese yönetiminde, İtalyanca bilen yardımcı şeflerin koordinasyonunda kurgulanan Un Po’, Karaköy Mumhane Caddesi üzerindeki samimi görünümüyle de dikkat çekiyor.

Un Po’ tarafından belirlenen herkese biraz felsefesinin temelinde tüm dünyada yükselen çevresel hassasiyetler, biyolojik denge, insan sağlığı ve israf gibi sorunlara dikkat çekiliyor.

 

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *