Please assign a menu to the primary menu location under menu

Genel

Kripto Para Nedir?

Geleceğin para birimi olarak gösterilen kripto para; şifrelenmiş, dijital bilgi olarak var olan bir tür para biçimidir. Günümüzde kullanımı artan kripto paralar, herhangi bir kurum tarafından yönetilmediği için merkezsizlik ilkesiyle çalışmaktadır.

Kripto Para Nasıl Üretilir?

Kripto para, kullanıcı talebine göre oluşturulmuş bir model üzerine kuruludur. Kripto paralar belirli bir hükümet veya merkezi otoriteye bağlı değildir. Kripto para birimlerinin belirli bir üretim sınırları olur. Kripto paranın üretim işlemi kripto para madenciliği adı verilen teknikle yapılmaktadır. Kripto para madenciliği, tüm kullanıcıların birbirlerini onayladığı bir bilgi işlem yönetimidir.

Kripto para nasıl alınır?

Kripto para alım ve satımı yapabileceğiniz birçok aracı site bulunmaktadır. Bu sitelere üye olan kullanıcılar, farklı ödeme opsiyonlarıyla kripto para satın alabilirler. Ödeyeceğiniz paranın karşılığı olarak ne kadar kripto para satın alabileceğinizi görebiliyor ve bütçenize göre kripto para satın alabiliyorsunuz. Paribu, BTCTurk, Binance, KuCoin, Coinbase gibi platformlardan kripto para satın alabilirsiniz.

Kripto Para Nereden Takip Edilir?

Kripto para piyasası, borsa siteleri üzerinden takip edilebilir bir piyasadır. Kripto paraları yıl, ay, hafta ve gün bazında detaylarıyla inceleyerek takip edebilirsiniz. Hangi kripto para biriminin ne miktarlarda düşüş veya yükseliş gösterdiğinin takibini bu sitelerden yapabilirsiniz. Yaptığınız analizler sonucunda kendinizin veya uzmanların görüşleri doğrultusunda en doğru yatırımı yapabilirsiniz.