Please assign a menu to the primary menu location under menu

EdebiyatKitap

Kurt Wallander Serisinden Birinci Sınıf Bir Polisiye: Beşinci Kadın

İsveçli yazar Henning Mankell’in kaleme aldığı Komiser “Kurt Wallander” serisinin altıncı kitabı “Beşinci Kadın” raflarda yerini aldı.

On kitaptan oluşan seri, Ayrıksı Kitap ile polisiye tutkunlarıyla buluşmaya devam ediyor. İlk defa serinin tüm kitapları sırayla eksiksiz yayımlanıyor. Avrupa’nın en prestijli polisiye ödülü Ripper Ödülü’nü kazanmış bir yazar olan Henning Mankell’in Kurt Wallander serisinin altıncı kitabı “Beşinci Kadın”da polisliği bırakmayı düşünen Kurt Wallander’in macerası aksiyon tutkunlarını kendisine hayran bırakacak.

Birinci Sınıf Bir Polisiye

Beşinci Kadın kitabı bir Afrika ülkesinde dört rahibe ve kimliği belirsiz beşinci bir kadının boğazı kesilmiş hâlde bulunmasıyla başlıyor. Polisin yürüttüğü küçük bir soruşturma sonrasında beşinci kadının ölümünün üzeri kapatılsa da gerçek gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Bir yıl sonra İsveç’te bir kuş gözlemcisinin ortadan kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada Kurt Wallander’in önüne vahşice planlanmış bir cinayet çıkınca yaşanılanlar Wallander’i beşinci kadının hikâyesine götürüyor.