YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

Özellikle yeni doğum yapan anneler için geliştirilen göğüs ucu kremlerinde kullanılan lanolin içeriğine dikkat!

Bebekleri için her zaman en iyisini isteyen ebeveynler tekstilden mobilyaya, gıdadan kozmetiğe kadar her ürünün içeriğini ve hammaddesini detaylı incelemeler sonucu titizlikle satın alıyor. Çok sayıda içerik ve hammadde anneler ve bebekler için zarar oluşturabileceğinden dolayı kırmızı listeye alınmış durumda.

En tartışmalı içeriklerinden biri de ağırlıklı olarak göğüs ucu kremlerinde kullanılan lanolin içeriğidir. Emzirmenin ilk dönemlerinde karşılaşılan göğüs ucu yaraları, çatlaklar ve gerginlikler anneler için fizyolojik ve psikolojik olarak yıpratıcı olmaktadır. Görülen bu ciddi sorunlar annelerin sağlığı için zarar oluşturmaktadır. Aynı zamanda piyasada satışı devam eden lanolinli göğüs ucu kremlerinin direkt olarak bebeklerin ağzı ile temas etmesi ise bebeklerde ciddi risklere yol açmaktadır.

Lanolinin Riskleri Nelerdir?

Lanolin, koyun ya da keçi yününden elde edilen bir içeriktir. Hayvansal bir içerik olduğu için ortaya çıkan alerjik etkisi yapılan birçok çalışma ile kanıtlanmıştır. Bununla beraber koyun veya keçi yününden elde edilen lanolin içeriğinde her ne kadar saflaştırılsa da kanserojen olan pestisit yani böcek ilacı riski bulunmaktadır. Bu durum da lanolinli kremlerin çok sakıncalı olmasına neden olmaktadır.

Emziren annelerin göğüs ucu yaraları için Mustela Organik Sertifikalı Göğüs Ucu Kremi

Anneler kendi sağlıkları ve bebeklerinin sağlıkları için içeriğinden emin oldukları ürünleri kullanmalılar. Bu yüzden eczacılarının önerdiği ürünleri kullanmaları tavsiye edilmektedir. İçeriği %100 doğal ve organik içerikli olan ürünler hem anneler ve bebekleri için güvenilir olacaktır. Emzirme dönemindeki annelerde çok yaygın görülen göğüs ucu çatlakları önlenmezse bu kutsal anlar ağrılı ve acılı bir sürece dönüşebilir. Mustela Organik Sertifikalı Göğüs Ucu Kremi hassas ciltlerde emzirme esnasında oluşan çatlak ve ağrıları yatıştırır. Krem, parfüm ve lanolin içermeyen formülüyle uygulanan yüzeyde herhangi bir tat ve doku yaratmazken bebeğinizin sağlığı ve güvenliği için endişelenmenize gerek kalmaz. %100 doğal kökenli ve vegan içeriklerden oluşturulan, Organik Sertifikalı Göğüs Ucu Kreminin ana bileşeni iyileştirici ve besleyici özellikleriyle bilinen zeytinyağıdır. Kullanan annelerin %94 oranında memnuniyeti sayesinde tahrişleri önlediği klinik olarak kanıtlanmıştır.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *