Please assign a menu to the primary menu location under menu

Genel

L’Occitane, SPF rutinini tüm yıl korumaya hazır!

Sıcaklıklar düşmeye başladı ve her gün erken saatlerde güneş batıyor. Kış aylarında ilk dürtümüz en sevdiğiniz SPF’li ürünü dolaba kaldırmak olabilir. Ancak herhangi bir dermatoloğun size söyleyeceği gibi, cildi UV hasarına karşı korumak sadece yaz aylarında değil, tüm yıl boyu sürecek bir taahhüttür.

Kaza sonucu kışın bile güneş ışığına maruz kalmak, ince çizgiler ve cildin sarkmasıyla sonuçlanan kümülatif bir etkiye sahiptir.

Son veriler pigment hücrelerinin sadece güneşin parlak UV ışınları ile değil, bilgisayar ekranı, cep telefonu ve tavan lambaları tarafından yayılan ışık dozları tarafından bile uyarılabildiğini gösteriyor.

Gün boyu korumalı bakım
Cildin kendini yenileme gücünü artıran ürünleriyle ünlü L’Occitane’nın bu noktada önerisi; 15 güneş koruma faktörlü Shea Light Comforting Cream.

İnce ve yağsız dokusu ile karma cildin günlük temel ihtiyaçlarına yanıt veren krem, içerdiği yüzde 5 shea yağı ile 48 saat nem sağlıyor, cildi yumuşatıyor, dış etkenlerden ve UV ışınlarından koruyarak gün boyu konforlu bakım yapıyor.

Burkina Faso’lu kadınlar shea yağını elleriyle üretir. Bu üretim aşamasının elleri yıpratacağı düşünülse de Burkina Faso’lu kadınların elleri inanılmaz derecede yumuşaktır. L’Occitane, özellikle bu bölgede geleneksel yöntemlerle elde edilen Shea yağının omega 6 bakımından zengin olduğunu keşfetmiştir. Bu moleküllerin cildi nemlendirmek, beslemek ve ekstra koruma sağlamak gibi eşsiz yetenekleri vardır..