YÜKLENİYOR

Ara

Masal’ın İstanbul Maceraları – Galata

Paylaş

Bazen doğup büyüdüğümüz şehirlerin öykülerini bilmek, onların ne kadar sıra dışı olduğunu görebilmek zordur. Önünden geçip gittiğiniz binaların, şehrin ya da denizin ortasındaki kulelerin ne büyük gizemler taşıyabileceği aklınızdan bile geçmez çünkü kendinizi bildiğinizden beri öylece dururlar orada. Gündelik hayatın içinden sıyrılıp size kendilerini göstermeyi başaramazlar.

Bu kitabın kapağını kaldırır kaldırmaz tanışacağınız Masal da böyle bir çocuktu işte… Yakın dostu, bilge karga Kara ile tanışana kadar yalnızca İstanbul’un sokaklarını gezerek bu kadar büyük bir maceraya atılabileceğini hiç düşünmemişti.

Yürüdükçe gördü, gördükçe sordu: Kocaman kanatlar takarak Galata Kulesi’nden bir kuş gibi süzülüp uçan da kimdi? Peki, Galata Kulesi ve Kız Kulesi birbirine âşık mıydı gerçekten? Ya Bankalar Caddesi’ndeki o büyüleyici merdivenleri yapanlar kimlerdi?

Bütün bu soruların cevaplarını Epsilon Yayınları’ndan çıkan Masal’ın İstanbul Maceraları – Galata’da bulabilirsiniz. Tarih danışmanlığını Mario Levi’nin üstlendiği “Masal’ın İstanbul Maceraları”, okurunu Galata ve Beyoğlu’nda gezintiye çıkarmak, serüvenler yaşayıp daha fazlasını öğrenebilme cesareti vermek dileğiyle, karşınızda! 

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *