Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sahne SanatlarıTiyatro

Medea’ya Göre Ahlak 21 Nisan’da Prömiyer Yapıyor

İran asıllı İsveçli yazar Athena Farrokhzad’ın kaleme aldığı, Yeşim Özsoy’un yönettiği ve Şenay Gürler ile Özgün Çoban’ın rol aldığı Medea’ya Göre Ahlak, 21 Nisan Perşembe akşamı saat 20.30’da Oyun Atölyesi’nde ilk kez seyircisiyle buluşacak.

Bir kadın, bir anne ve bir göçmen olarak Medea

İsveç tiyatrosunun yükselen yıldızı İran asıllı yazar Athena Farrokhzad’ın kaleme aldığı, Yeşim Özsoy’un yönettiği ve Şenay Gürler ile Özgün Çoban’ın rol aldığı Medea’ya Göre Ahlak, Medea miti üzerinden ‘kadın’ ve ‘ahlak’ konularını tartışmaya açacak. İran’dan İsveç’e göç ettikten sonra şu sıralar ailesiyle Berlin’de yaşayan Athena Farrokhzad, oyunuyla ilgili “Bir kadın, bir anne ve bir göçmen olarak ‘Medea’yı anlamaya çalıştım” yorumunda bulunuyor.

Ahlak bir karakter olarak sahnede İnsanlığın en eski tartışmalarından “Ahlak” kavramını bir karakter olarak seyirci karşısına çıkaran oyunda Ahlak karakterini Özgün Çoban oynuyor. Medea’yı Şenay Gürler’in canlandırdığı oyunda, Medea ve Ahlak arasında bazen yüksek gerilimli bazen mizah dolu gerilim, oyun boyunca enerjisi yüksek ve hararetli bir seyir oluşturuyor.

21 Nisan Perşembe akşamı 20.30’da Oyun Atölyesi’nde prömiyer yapacak Medea’ya Göre Ahlak, 11 Mayıs Çarşamba 20.30’da Kültüral Performing Arts’ta, 12 Mayıs Perşembe 20.30’da Fişekhane’de, 19 Mayıs Perşembe 20.30’da Baba Sahne’de ve 26 Mayıs Perşembe 21.00’da DasDas Atölye’de sahnelenecek.