Please assign a menu to the primary menu location under menu

Çocuk KitaplarıEdebiyat

Meraklı Çocuklar için Mükemmel Bir Kitap: “Uykudan Önce”

Koç Üniversitesi Çocuk (KÜ Çocuk) tarafından yayımlanan “Uykudan Önce”, meraklı çocuklar ve onları uyutmaya çalışan anne babaların okuması için mükemmel bir kitap.

Bütün hayvanlar uyumak zorunda mı?

Evet, tabii ki, herkes uyur! Papağan da, ayı da… Zürafa başını yastık yerine poposuna dayar mesela, yarasa baş aşağı yatar. Hatta o çok çalışkan arılar bile uyur. Çok fazla olmasa da inekler de…

Akşam oldu, uyku vakti geldi ama Bo çok yaramazlık yapıyor. Divanda taklalar atıyor, avazı çıktığı kadar bağırarak şarkı söylüyor. Ancak herkes gibi küçük Bo da uyumak zorunda… Bo ise tek ayağının üzerinde duruyor ve diyor ki: “Ben çoktan yattım ama!”

Uykudan Önce, meraklı çocuklar ve onları uyutmaya çalışan anne babaların okuması için mükemmel bir kitap.

Kjersti Annesdatter Skomsvold Kimdir?

Kjersti Annesdatter Skomsvold, eleştirmenlerin en çok beğendiği yazarlardan biridir. Romanlarıyla birçok ödüle aday gösterilmiş ve birincilik ödülü almıştır. Çok yönlü yazar; romanlarıyla, şiir ve çocuk kitaplarıyla tanınıyor.

Mari Kanstad Johnsen Kimdir?

Mari Kanstad Johnsen, ödüllü ve beğenilen bir sanatçı, çocuk kitabı yazarı ve illüstratördür. Oslo Ulusal Sanat Akademisi’nden lisans derecesine ve Stockholm’deki Konstfack Sanat, El Sanatları ve Tasarım Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesine sahiptir.