YÜKLENİYOR

Ara

Modern Dans Topluluğu İstanbul’dan Dinamik Dans Gösterisi, ‘ELEKTRONİKA’

Paylaş

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin modern dans proje grubu MDTistanbul’un geçtiğimiz sezon prömiyerini gerçekleştirdiği, İstanbul sahnelerinin en dinamik işlerinden , “Elektronika”, Zorlu PSM’de seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

2018-2019 sezonunda büyük ses getiren ve dolu salonlara oynayan Elektronika, Zorlu PSM’de 9 Ocak ve 11 Mart 2020 tarihlerinde olmak üzere sadece 2 temsil ile sahne alacak.

Elektronika’da yer alan 3 eseri MDTistanbul’un 24 dansçısı sahneliyor. Topluluk dansçı ve koreograflarından Evrim Akyay’ın MDTist için yaptığı dinamik grup çalışması olan Hadi; Yurt dışında yaptığı işlerle son zamanlarda çok talep gören Türk asıllı koreograf İhsan Rüstem’in popüler eseri ’Mantra’; Dünya’nın son yıllarda çağdaş sanat nabzını hızlandıran Güney Kore’den, koreograf DongKyu Kim’in MDTist’e yaptığı çalışması “Heyecan” ; Elektronika programını oluşturuyor.

Elektronika programının özelliği üç eserin de modern elektronik müzik ile çalışılmış olması ve üç eserin de MDTist dansçıları ile birebir çalışılarak yapılmış olmasıdır.

Elektronika, çağdaş – modern dans tekniklerinin sınırları zorluyor ve sahnelerimize heyecan verici bir dinamizm katıyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *