Please assign a menu to the primary menu location under menu

EdebiyatKitap

Nefesin İyileştirici Gücü ile Tanışın!

Nefes eğitmeni Gülay Şahin, kendi nefes yolculuğundan yola çıkarak, nefes pratiklerini basit ve ulaşılabilir kılıyor… Okurlarına daha fazla sakinlik, güç ve netliğe giden açık bir yol yaratan yazar, uygulanması pratik 50 farklı nefes egzersizi ve 10 günlük arınma çalışması ile nazik ama güçlü bir rehberlik sağlıyor. Nefesin iyileştirici gücüne yönelik kapsamlı bir kılavuz olan Sakin Nefes, Sakin Zihin, Pika Yayın etiketiyle 26 Nisan tarihinde raflarda yerini alacak.

Nefes eğitmeni Gülay Şahin’in, nefes tekniklerinin hayatımızdaki özellikle zihin-beden-kalp üçgeninde dönüşümüne katkısını aktardığı kitabı Sakin Nefes, Sakin Zihin: Nefesin İyileştirici Gücü26 Nisan tarihinde okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. 

Dört ayrı bölümden oluşan kitap, yazarın kendi nefes yolculuğu ile başlıyor. 50’yi aşkın nefes tekniğini madde madde yönergelerle anlatan yazar, kitabın son bölümünde ise nefes ile dönüşüm çalışmalarına yer veriyor. İçerisinde sabah nefes egzersizleri, farkındalık çalışmaları, meditasyonlar, olumlamalar gibi pek çok faydalı bilgiyi barındıran Sakin Nefes, Sakin Zihin nefes uygulamaları ile fiziksel, bilişsel ve duygusal iyiliğinizi dönüştürmenin yollarını gösteriyor.

Tüm etkili iyileşme yolları nefesle başlar, çünkü nefesimiz yaşam gücünü bedenlerimize taşır. Nefes almak, vücudumuzun fiziksel süreçlerinin en temeli ve en yakın arkadaşımızdır. Ancak eylemdeki bilinmeyen nokta beden, zihin, nefes arasındaki dengedir. Nefes farkındalığı kişinin bedenine, zihnine ve hayatına denge getirmesinin en kolay ve en güçlü yollarından biridir. Çalışmalar yaparak nefesinizi kontrol etmeyi öğrenmek, sağlığınız için atacağınız en güzel adım olacaktır. Bununla birlikte, bir kez tam olarak kabul edildiğinde ve kullanıldığında nefesin gücü sınırsızdır. Bilinçli nefes alma yoluyla enerjik dengenizi sağlayabildiğiniz gibi, odaklanma yeteneğiniz keskinleşir, fiziksel, duygusal ve bilişsel iyiliğiniz dönüşür.

Nefesin iyileştirici gücüne yönelik kapsamlı bir kılavuz olan Sakin Nefes, Sakin Zihin: Nefesin İyileştirici Gücü, Pika Yayın etiketiyle 26 tarihinde raflarda olacak.