YÜKLENİYOR

Ara

Netflix, Korku Sokağı Üçlemesi’nin Fragmanını Paylaştı

Paylaş

Netflix, tüyler ürpertici Korku Sokağı üçlemesinin resmi fragmanını ve afişini paylaştı. 1994 yılında bir grup genç, yaşadıkları kasabaya yüzlerce yıldır musallat olan lanetli olayların birbiriyle olan bağlantısını ve sıradaki kurbanların kendileri olabileceğini keşfeder. R.L. Stine’ın çok satan korku serisinden uyarlanan üçleme, Shadyside’ın uğursuz geçmişine uzanan kâbus dolu bir öyküyü anlatıyor.

Leigh Janiak ve R.L. Stine, paylaşılan resmi fragman ile birlikte 300 yıllık bir hikayeyi anlatan bu üçlemede izleyiciyi neler beklediğini anlatıyor.

Leigh Janiak: Korku Sokağı’nı yapan bir film yapımcısı ve aynı zamanda bir sinemasever olarak, korku filmlerinin bazı harika dönemlerine saygı duruşunda bulunmak beni çok heyecanlandırdı. 1. Kısım: 1994 için, 90’ların korku sinemasının şimdiye kadar yapılmış en iyi filmi Scream her şeyin ötesindeydi. 2. Kısım: 1978 için slasher filmlerinin en parlak günlerine baktım ve 13. Cuma, Halloween ve Elm Sokağı Kabusu’ndan referans aldım. 3. Kısım:1666 için en büyük ilham kaynağım da Terence Malick imzalı Yeni Dünya: Amerika’nın Keşfi oldu.

R.L. Stine: Korku Sokağı’nı tüm dünyadaki insanlara bağlayan şey, hepimizin aynı korkulara sahip olması. Hangi ülkede olursanız olun, herkes karanlıktan, dolaba gizlenmiş birinden ya da daha önce hiç bulunmadığı garip yeni bir yerde olmaktan korkar. Hepimizin korkuları aynı.

Korku Sokağı Üçlemesi 1. Kısım: 1994

1994 yılında bir grup genç, kasabalarını 300 yılı aşkın bir süredir rahatsız eden, bir dizi acımasız cinayetten sorumlu antik bir kötülükle savaşmak zorundadır. Shadyside’a hoş geldiniz.

Korku Sokağı Üçlemesi 2. Kısım: 1978

Yıl 1978, Shadyside. Okul yaz tatilinde ve Nightwing Kampı’nda aktiviteler başlamak üzeredir. Ancak Shadysidelı biri öldürme dürtüsüyle ele geçirildiğinde, kamptaki eğlence korkunç bir hayatta kalma mücadelesine dönüşür.

Korku Sokağı Üçlemesi 3. Kısım: 1666

Sarah Fier’in lanetinin kökenleri, tarihin tekerrür ettiği bir gecede ortaya çıkarken, Shaydise kasabasındaki insanların hayatlarını sonsuza dek değiştirir.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *