YÜKLENİYOR

Ara

Netflix, Shadow And Bone’un İlk Karelerini Paylaştı

Paylaş

Netflix, Leigh Bardugo’nun tüm dünyada en çok satan Grishaverse romanlarından uyarlanan yeni fantastik dizisi Shadow and Bone’un ilk karelerini paylaştı.

Dizi, yetim bir asker olan Alina Starkov’un savaş mağlubu ülkesini kurtarabilecek özel bir gücü keşfetmesiyle başlıyor. Karanlıklar Diyarı’ndaki tehdidin büyümesiyle Alina, Grisha isimli seçkin bir büyülü asker ordusuna katılıp bildiği her şeyden uzaklaşır. Gücünü geliştirmek için mücadele verdiği sırada, müttefiklerin ve düşmanların bir olabileceğini ve dünyadaki hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlar. Karizmatik suçlulardan oluşan tehlikeli bir grubun da oyuna dahil olması, hayatta kalmak için sihirden çok daha fazlasının gerektiğini öğretecek.

Shadow And Bone’da Kimler Oynuyor?

Shadow and Bone, Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey) ve Ben Barnes (General Kirigan)’ın başrollerinde yer aldığı 21 Laps Entertainment’in bir Netflix prodüksiyonudur.

Eric Heisserer ve Leigh Bardugo, paylaşılan ilk kareler ile birlikte hayranların bu yeni diziden neler bekleyebileceklerini anlattı…

Leigh Bardugo: Shadow and Bone çok farklı bir fantezi dünyasında geçiyor. Orta Çağ İngiltere’sini değil, palalar yerine mükerrer ateşli tüfekleri kullanan Rus İmparatorluğu’nu düşünün. Bu dizi, önemli olmadığı düşünülen insanların yaptıklarını ortaya koyan bir hikaye. Savaşlar, sihir ve karakterler arasındaki ilişkilerin hikayede böylesine destansı bir şekilde anlatıldığını görmek inanılmazdı. Bu görseller elimizde ne olduğuna dair sadece küçük bir ipucu veriyor. Olağanüstü bir yeteneğe sahip bir haritacı, onu kullanmak isteyen insanlar, onu korumak için her şeyi yapacak olan bir izci ve dahil olan herkes için çok büyük bir soruna neden olacak haydut ve hırsızlardan oluşan bir ekip.

Eric Heisserer: Bu görseller Leigh’in kitaplarında yarattığı geniş ve dokunaklı dünyaya bir bakış sunuyor. Set tasarımından kostümlere kadar yaratılan diller, üniformalar, para birimleri ve sanatsal seçimlerle, olayların Ketterdam ve Ravka gibi kurgusal topraklarda yaşanmış bir his yaratması için yorulmadan çalıştık. Romanları okuduğunuzda Grishaverse’in dünyasında kayboluyorsunuz ve umuyoruz ki hem yeni hem de var olan hayranlar diziyi izlediklerinde aynı duyguyu yaşarlar. Dizinin inanılmaz derecede tutkulu bir hayran kitlesi var ve Shadow and Bone’daki sihri yeni izleyicilerin keşfetmesi için sabırsızlanıyoruz.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *