Please assign a menu to the primary menu location under menu

Kitap

Onlar Seçilmiş Çocuklardı ama Kimse Seslerini Duymadı…

Yalnızca okurları için değil yazarı için de sırlarla dolu bir kitap olma özelliği taşıyan Haluk Özdil’in yazdığı Seçilmişler, Destek Yayınları etiketiyle kitabevi raflarındaki yerini aldı.

Arka Kapak Yazısı:

Başka bir dünya daha vardı hayatımızın tam ortasında; karanlık ve bilinmeyenlerle dolu… Oda boştu, telaşla açık bırakılmış dış kapıdan bahçeye doğru koştu. Küçük kızı bahçe duvarının kenarında hareketsiz duruyordu. Bu kadarı fazlaydı, kızının yanına yaklaşıp omzundan hafifçe sarstı:

“Gizem ne yapıyorsun gecenin bu vaktinde dışarıda?”

Küçük kız aniden sıçradı. Tuhaf, donuk bir bakış vardı gözlerinde. “Sakın…” diye fısıldadı.

“Onunla konuşurken bana dokunma.”

Korkmuştu, neler oluyordu küçük kızına? “Neye üzüldün, hadi anlat annene?” diye sordu, korkuyla dolu bir ses tonuyla.

“Benim annem değilsin. Taşıyıcımsın.”

Beş yaşındaki Gizem de diğer benzerleri gibi aynı yanıtı vermişti. Gerçekte seçilmiş kristal çocuklardı onlar: Ve bir gün aniden ortadan yok oldular. 1991 yılında ABD-Cape Canaveral Uzay Üssü’nde Mars’ta keşfedilen bir kratere “Sinop isminin verilmesiyle başlayan sırlar yumağı önce Nevada’daki 51. Bölge’ye, oradan da Türkiye’ye kadar uzanıyor. Kaybolan kızının peşine düşen çaresiz annenin bir yazardan yardım istemesiyle gelişen olaylar, Türkiye’deki bambaşka bir sırrın ortaya çıkmasını sağlıyor. Seçilmişler’i okurken soluksuz kalacaksınız.