YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), müziğimizin unutulmaz bestecileri ve aranjörleri arasında yer alan Onno Tunç’un ölümünün 24. yılında önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. 3-6 Şubat tarihlerinde İTÜ Maçka Kampüsü’nde, Müzik İleri Araştırmaları Merkezi’nde (MIAM) gerçekleşecek olan “Onno Tunç Müzik Günleri” ile genç bestecilerin ustalarla buluşması hedefleniyor. İTÜ Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) 20. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenecek etkinliğe, aranjman, oyun müziği, dünya müziği gibi formal eğitimin dışında kalan alanların önemli temsilcileri katılım sağlayacak.

Dünyaca Ünlü Müzisyenler İTÜ’de

Etkinlik, Grammy Ödüllü usta sanatçı ve Onno Tunç’un kardeşi olan Arto Tunçboyacıyan’ın yanı sıra, World of Warcraft, Outlaws, Indiana Jones gibi bilgisayar oyunlarının bestecisi Clint Bajakian ve Ozan Bayraşa gibi ünlü sanatçıları bir araya getiriyor.

Atölyeler ve Paneller Düzenlenecek

Dört gün sürecek olan etkinlik, atölye ve panellerden oluşacak. Atölyeler seçimle belirlenecek öğrenci ve müzisyenleri kabul ederken, paneller isteyen herkese açık olacak. Program, atölyeye katılan müzisyenlerin dünyanın ileri gelen müzisyenleriyle çalışabilmesini, aynı zamanda sektörü de genç ve parlak bestecilerle buluşturmayı hedefliyor.

Oyun Müzikleri Atölyesi’ne katılmak isteyen bestecilerin yazdıkları müziklerden iki örnek ve bir adet video ile senkronize müzik çalışması göndermesi isteniyor. Clint Bajakian tarafından verilecek atölye çalışmasında ise ayrıca katılımcının çalışmaya katılma amacını yazdığı kısa bir yazı da bekleniyor. Genç müzisyenlerin atölyelere katılabilmek için 10 Ocak tarihine kadar [email protected] e-posta adresine “Oyun Müzikleri Atölyesi Başvurusu” başlığı ile gönderilmesi gerekiyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *