Please assign a menu to the primary menu location under menu

EdebiyatEtkinlik Rehberi

Özgür Bolat D&R’daki Söyleşi ve İmza Gününde İlk Kez Ailelerle Buluşuyor

Kültür, sanat ve eğlence dünyasının kapılarını aralayan D&R, eğitim bilimci, yazar ve akademisyen kimliğiyle tanınan Dr. Özgür Bolat’ı söyleşi ve imza gününde ağırlıyor. Bolat, 8 Ocak Cumartesi günü saat 15.00’de D&R İstinyePark’ta gerçekleşecek etkinlikte ailelerle bir araya geliyor.

“En güzel sohbetler iyi bir soruyla başlar” diyen Dr. Özgür Bolat, Pelin Küçükoğlu ile birlikte hazırladığı yeni kitabı “Sorularla Büyüyoruz”u, D&R’da söyleşi ve imza gününde ilk kez okurlarıyla bir araya gelecek. Bolat’ı yediden yetmişe tüm kuşaklardan okurlarıyla buluşturacak etkinlik, D&R İstinyePark mağazası ev sahipliğinde 8 Ocak Cumartesi günü saat 15.00’te başlayacak. Pelin Küçükoğlu ile yapacağı söyleşi sonrası imza verecek Özgür Bolat, Türkiye’de ailedeki ve okullardaki çocuk yetiştirme modeli hakkında bilgilerini paylaşacak.

Bolat, çocuk eğitimini ele aldığı “Sorularla Büyüyoruz”da ailelere, çocuklarına doğru soru sormayı öğretiyor. Kitabın yanında, kitaptaki bilgilerin kolayca uygulanmasını sağlayacak Sohbet Kartları da bulunuyor. 365 sorunun yer aldığı bu kartlar sayesinde aileler, çocuklarıyla keyifli ve nitelikli sohbet edip ilişkilerini güçlendirebiliyor.

Sorularla Büyüyoruz hakkında

Çocuğumuzun özgüvenli ve mutlu olması için ne yapmalıyız? Onlarla güçlü bağ kurmalıyız. Peki, bu bağı nasıl kuracağız? Öğütlerimizle mi? Onları şekillendirerek mi? Onlarla konuşarak mı? Hayır! Onları merak ederek, dinleyerek ve anlayarak. Peki, bunu nasıl yapacağız? Sorular sorarak. Ama nasıl sorular? Kontrol eden mi, keşfeden mi? Uzaklaştıran mı, yakınlaştıran mı? Zayıflatan mı, güçlendiren mi?

Bu kitapta çocuklarımıza doğru soru sormayı öğreneceğiz. Yani keşfeden, derinleştiren, yakınlık kuran güçlü sorular. Unutmayalım, her güzel sohbet iyi bir soruyla başlar. Her derin sohbet de çocuğumuzu bize daha da yakınlaştırır.

Gelin güçlü soruları birlikte keşfedelim. Bu kitapta keşfe çıkacağımız bazı sorular:

Çocuklarımıza nasıl sorular sormalıyız?

Sorularımız, çocuğumuzun mutluluğunu nasıl etkiler?

Hangi sorular bizi birleştirir, hangi sorular ayrıştırır?

Çocuğumuza sorduğumuz sorular onun kişiliğini ve geleceğini nasıl etkiler?

Meraklı olmak neden önemlidir? Meraklı olmayı öğrenebilir miyiz?

Kimi daha çok severiz? Daha çok konuşanı mı, daha çok dinleyeni mi?

Neden bazı insanlar soru sormaktan ve sohbet etmekten kaçınır?

Dinlemek neden önemlidir? Karşımızdakini nasıl dinlemeliyiz?

Şekillendiren ve keşfeden aile arasında nasıl farklar vardır?