Please assign a menu to the primary menu location under menu

Keşfet

Pera Müzesi Artshop’tan Yeni Yıla Özel Kampanya ve Yeni Ürünler

Pera Müzesi sergilerinden ilhamla tasarlanmış zamansız ürünler, yılbaşına özel indirimlerle sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Müze ziyaretçileri 31 Aralık’a kadar, Artshop’ta satışa sunulan seçili tasarım ürünlerinde %20, seçili yayınlarda %50 indirim fırsatından faydalanabilecek. Yeni yıla girerken mağazada yerini alan tasarımlar da Artshop’ta sahiplerini bekliyor.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, sevdiklerine yaratıcı ve farklı hediyeler sunmak isteyenleri Artshop’a bekliyor. Müzenin koleksiyon ve süreli sergilerinden ilhamla tasarlanan dekoratif objeler, kırtasiye ürünleri ve kişisel aksesuarlar, 31 Aralık tarihine kadar devam edecek kampanya kapsamında %20 indirimle satışa sunuluyor. Geçmiş dönemlerde ilgiyle izlenen sergilerden seçili kataloglar da yılbaşına özel %50 indirimle sanatseverleri bekliyor.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın Oryantalist Resim, Kütahya Çini ve Seramikleri, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri koleksiyonlarından ilhamla üretilen takılara ve dekoratif objelere, müzedeki süreli sergiler için hazırlanan tasarımlar eşlik ediyor. Artshop’un geleneksel yılbaşı kampanyasında bu yıl Mürekkepten, Minyatür 2.0,  Zevk Meselesi ve Etel Adnan sergilerinden ilhamla üretilmiş yaratıcı ve şık aksesuarlar yer alıyor. 

Yeni yıla renk ve eğlence katan hediyeler

Mürekkepten sergisi kapsamında üretilen monokrom porselen kolye, küpe ve bileklikler, minimalizmden vazgeçmeyenler için ideal seçimi oluşturuyor. Canlı renkleriyle kaleydoskopu andıran portföyler ise sade ama sıra dışı bir aksesuarla monotonluğu kırmak isteyenlere hitap ediyor. 

Moda tasarımcısı Hatice Gökçe’nin Minyatür 2.0 sergisi için hazırladığı kapsül koleksiyonda yer alan portföy, pareo ve maskeler de yılbaşına özel indirimlerle tasarımseverlerin beğenisine sunuluyor. Şenliklerdeki detayları içeren minyatürlerin dijital baskı ile %100 doğal kumaşlara basılıp nakışlandığı koleksiyon, rengi seven ve detayları dikkate alanlar için sınırlı sayıda üretildi.

Kitsch kavramının günümüz görsel kültürüyle kurduğu yakın ilişkiye odaklanan Zevk Meselesisergisinden yola çıkarak üretilen rozet ve bileklikler, kendi zevkini sahiplenen ve bunu göstermekten çekinmeyenlere hitap ediyor. Artshop’un özel ürünlerinden boncuk cüzdanlar, sürprizli hediyelerden hoşlananlar için cazip bir alternatif sunuyor. 90’ların izini taşıyan boncuk işi cüzdanlar, Sinop Cezaevi’ndeki mahkûmlar tarafından sanatçı inisiyatifi Hayırlı Evlat’a özel olarak sınırlı sayıda üretildi.  

2021 yılının en çok ilgi gören sergilerinden Etel Adnan: İmkânsız Eve Dönüş kapsamında Artshop’ta satışa sunulan ürünler de renkli hediye alternatiflerinden oluşuyor. Etel Adnan eserlerinden ilhamla üretilen seramik bardak ve tabaklar sanatçının renkli dünyasını yaşam alanlarına taşırken, el yapımı defterler ve telefon çantaları sanatseverlere günlük yaşamlarında eşlik ediyor.

Takıdan portföye, uyku gözlüğünden telefon çantasına, defterden bardak ve tabak setine seçili ürünlerde %20 ve seçili yayınlarda %50 indirim sağlayan yeni yıl kampanyası 31 Aralık’a kadar Pera Müzesi Artshop’ta devam edecek.

Günlük objeler sanatla buluşuyor

Artshop’a yeni eklenen ürünler de yılbaşı alışverişi için çok çeşitli seçenekler sunuyor. Kaplumbağa Terbiyecisi ve Pera Müzesi’nin diğer ünlü simalarını üzerinde taşıyan bez çantalar, Bizans motiflerinden üretilen çanta, portföy ve maskeler, yeni yılın popüler ürünleri arasında yer alıyor. Yine Bizans sergileri kapsamında tasarlanan el yapımı defterler, kullanışlı ve esprili bir hediye alternatifi olarak öne çıkıyor.

Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndaki zarif kadın portreleri ve lirik İstanbul manzaraları, çerçeve, mumluk, cep aynası, ilaç kutusu gibi günlük objelere sanatsal bir estetik katıyor. Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu’ndan özgün örnekler, sınırlı sayıda üretilen reprodüksiyonları ile dekorasyonda klasiklerden vazgeçmeyenlerin beğenisini topluyor. Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu’ndan detaylar şık takılarda ve kol düğmelerinde karşımıza çıkıyor. Aynı koleksiyondan ilhamla ahşaptan üretilen terazi ve ağırlık seti ile, Osman Hamdi Bey’in ünlü eserine atfen tasarlanan kaplumbağa kalemlik, çocuklara özel hediye alternatifleri arasında yer alıyor.