Please assign a menu to the primary menu location under menu

KeşfetSergi

Picasso’nun Sevgilisi ve İlham Perisinin Portresi İlk Kez Müzayedede Görünecek

Pablo Picasso’nun sevgilisi ve ilham perisinin portresi ilk kez bir müzayede de boy gösterecek. Picasso’nun Marie – Thérèse Walter resimlerini toplayan koleksiyonerler arasındaki arzunun bir yansıması olan Femme nue couchée’nin (Yatan Çıplak Kadın) önümüzdeki ay 60 milyon dolardan fazla satması bekleniyor.

Tabloyu satan Sotheby’s’in küresel güzel sanatlar satış başkanı ve başkanı Brooke Lampley, “Picasso’nun altın ilham perisi Marie-Thérèse’in portreleri 20. yüzyıl sanatının yadsınamaz özellikleridir” dedi.

Picasso’nun 20. yüzyılın en büyük aşk ilişkilerinden biri olarak kabul edilen Walter ile ilişkisi, uzun yıllar boyunca yakından korunan bir sırdı. 45 yaşında ve mutsuz bir evliliği olan sanatçı, 1927’de Paris’teki Galeries Lafayette’in penceresinden onu fark ettiğinde 17 yaşındaki Walter’a aşık oldu. “Eminim birlikte çok güzel şeyler yapacağız. Ben Picasso,” dedi kim olduğu hakkında hiçbir fikri olmayan gence.

Dört yıl önce Tate Modern’de bir sergi, Picasso’nun 1932’de çıktılarına özellikle de yoğun Walter portrelerine ayrılmıştı.