YÜKLENİYOR

Ara

Pirelli Takvimi Bryan Adams’ın Çekeceği 2022 Edisyonu ile Geri Dönüyor!

Paylaş

Pirelli takviminin 2022 edisyonunun müzisyen ve fotoğrafçı Bryan Adams tarafından çekileceği açıklandı. Kanadalı sanatçı da bu haberi sosyal medya hesaplarından duyurdu. Adams yapmış olduğu paylaşımında: “2022 Pirelli takviminin fotoğrafçısı olarak seçilmekten gurur duyuyorum. ‘The Cal’ için fotoğraf ve müziği buluşturma fikri beni çok heyecanlandırıyor. Proje elbette bazı sıra dışı insanları da içerecek. Çekimlere birkaç hafta içinde başlayacağız. Çok mutluyum.”

Bu açıklamayla birlikte Covid-19 salgını nedeniyle geçen yıl askıya alınan Pirelli Takviminin geri dönüşü de duyurulmuş oldu. ‘The Cal’, 2021’den önce 1967’de ve 1975 ile 1983 yılları arasında da yayımlanmamıştı. 

Bryan Adams Kimdir?

Bryan Adams, 90’lı yılların sonundan bu yana rock müziği alanındaki kariyerini fotoğrafçılık tutkusuyla birlikte yürütüyor. Pek çok müzisyen, oyuncu ve modelle yaptığı fotoğraf çekimleri büyük beğeni toplamaya devam ediyor. Kendisine poz verenler arasında Sir Mick Jagger, John Boyega, Amy Winehouse ve Naomi Campbell gibi ünlüler ayrıca politikacılar, devlet büyükleri ve hatta Altın Jübilesi için fotoğrafladığı Kraliçe 2. Elizabeth gibi birçok tanınmış kişi yer alıyor.

Çektiği portreler bugüne dek Vogue, Vanity Fair, GQ ve Harper’s Bazaar gibi önde gelen yayınların ve kendi tanınmış sanat dergisi Zoo’nun sayfalarında yer buldu. Fotoğraflarını ‘American Women’ (Amerikan Kadınları – 2004), ‘Exposed’ (Açığa Çıkanlar – 2012), yaralanmış İngiliz savaş gazileriyle gerçekleştirdiği bir proje olan ‘Wounded: The Legacy of War’ (Yaralı: Savaşın Mirası – 2014) ve 2019 tarihli ‘Homeless’ (Evsiz) adlı çok sayıda kitapta yayımladı. Sanatçı, yaratıcılığının diğer yönü olan müzik alanındaki kırk yıllık kariyerinde şarkılarıyla 40’tan fazla ülkede 1 numara olmayı başardı. Üç Akademi Ödülü ve beş Altın Küre adaylığı bulunan ve bir Grammy Ödülüne sahip olan sanatçı, 15. albümünü 2021’de çıkaracak.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *