YÜKLENİYOR

Ara

Psikolog Beyhan Budak’ın Yeni Kitabı Raflardaki Yerini Aldı

Paylaş

Uzman Klinik Psikolog Beyhan Budak’ın yeni kitabı Senin Suçun Değil, İnkılâp Kitabevi’nden çıktı!

Yazarın, ilk kitabının ardından “ikinci seans” olarak tanımladığı kitap, okurları kendi geçmişlerine doğru, içlerindeki çocuğun yaralarını sarmayı amaçlayan anlamlı bir yolculuğa çıkarıyor.

Mesleğinde 14 yılı geride bırakan başarılı psikolog Beyhan Budak, Senin Suçun Değil – Geçmişin Yüklerinden Kurtulma Rehberi adlı ikinci kitabında, biriktirdiği yüzlerce hayatla bir kez daha okurun ruhuna dokunuyor.

İlk kitabı Kendine İyi Davran Güzel İnsan’da ‘şimdiki an’a, ilişkilere ve olayları yorumlama biçimlerine değinen Beyhan Budak, Senin Suçun Değil’de daha derinlere iniyor ve bugün var olan problemlerimizin temelinde, geçmişte açılan yaraların olabileceğini çarpıcı bir dille anlatıyor. Bunu yaparken şeffaflığından ödün vermeyen Budak, insan ruhunu zedeleyebilecek, ilgisiz aile, şiddet ve tecavüz gibi her türlü faktöre de açık yüreklilikle değiniyor. İçinde yaşanmış örneklerin de yer aldığı kitap, problemlerin izini sürmek üzere okurlarını, geçmişin karanlık dehlizlerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor ve geçmişi sorgulamak için onları cesaretlendiriyor.

Senin Suçun Değil, çocukken alınması gereken sevgi, saygı ve güvenin alınamadığında neler olduğunu; zehirli anne-baba davranışlarının nasıl yıkıma yol açtığını; bazen önemsiz görünen küçük bir travmanın uzun vadeli etkilerinin ne kadar büyük olabildiğini gözler önüne seriyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *