YÜKLENİYOR

Ara

Red Bull House of Music, 15 gün boyunca Akaretler’i müzik ve sanatla ele geçiriyor

Paylaş

Dünyanın pek çok şehriyle birlikte İstanbul’da da geçen yıl ilk kez düzenlenen ve müzikseverlere özgün müzikal deneyimler sunan Red Bull Music Festival İstanbul’un ikincisi 1-15 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Red Bull’un müzikteki yenilikçi misyonunu yansıtan festival ile müzik, İstanbul’u bir kez daha ele geçirecek. Festival, 5 benzersiz konsept ile 6 ayrı mekâna, 15 güne ve şehrin çeşitli mekanlarına yayılarak müzikseverlere unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Pozitif organizasyonuyla gerçekleştirilen festivalin biletleri ise Biletix’te satışta.

Bunlara ek olarak; 15 gün boyunca festivale ev sahipliği yapacak olan Red Bull House of Music ise Akaretler 37-39 adresinde; kapılarını sanatseverlere ücretsiz olarak açık tutacak. 1-15 Ekim tarihleri arasında radyo programları, söyleşiler, atölyeler ve fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak olan adres her gün 12 ile 20.00 saatleri arasında açık olacak.

Festivalin kelimenin tam anlamıyla kalbinin atacağı Red Bull House of Music aynı zamanda üç müzik fotoğrafçısının özel seçkilerinin yer alacağı FRAMED isimli bir sergiye ev sahipliği yapacak. Rock müziğin ikonik isimlerini fotoğraflayan ve bir dönemi ölümsüzleştiren İngiliz fotoğrafçı Steve Gullick, NPR ve Pitchfork gibi sayısız prestijli platform için çalışmalarını sürdüren ve birçok grubun promo fotoğraflarını çeken New York’ta yaşayan Ebru Yıldız ve bu yıl 15. yaşını kutlayan İstanbullu kültür sanat dergisi Bant Mag’in kurucularından fotoğraf sanatçısı Aylin Güngör, FRAMED sergisi aracılığıyla sanatseverlerle buluşacak.

Red Bull House of Music’te canlı radyo programları, özel performanslar, söyleşiler ve festivale dair sürprizler yer alacak.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *