Please assign a menu to the primary menu location under menu

Çocuk Kitapları

Redhouse Kidz’den Yeni Seri: Sihirli Uzaklar Ağacı

Dünyanın dört bir yanında çok sevilen, kitapları farklı dillere en çok çevrilen çocuk kitapları yazarı Enid Blyton’ın Sihirli Uzaklar Ağacı Serisi, Türkçe’de okurlarıyla buluşuyor. Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Sihirli Uzaklar Ağacı serisi, son 10 yılda sadece İngiltere’de 5 milyondan fazla sattı, pek çok dile çevrildi. Beş kitaplık serinin Türkçe ilk üç kitabı raflardaki yerini aldı.

Üç kardeş Joe, Beth ve Frannie yeni taşındıkları evin yakınlarındaki Tılsımlı Orman’ı ve oradaki Sihirli Uzaklar Ağacı’nı keşfederler. Öyle uludur ki Uzaklar Ağacı, içinde pek çok yaşayan vardır: Balperi, Kimbilirkim Bey, Çalkaladur Hanım, Ay Surat… Çocuklar ağacın bu ilginç sakinleriyle tanışırken olağanüstü bir keşif daha yaparlar: Uzaklar Ağacı’nın üst dalları sıradışı ülkelere uzanır!

Türkiye’nin en köklü yayınevlerinden Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık), dünyanın dört bir yanında çok sevilen çocuk kitabı serisi Sihirli Uzaklar Ağacı Serisi’ni Türk okurlarla buluşturdu. Üç kardeşin maceralarını anlatan, her maceraları bir solukta okunan serinin yazarı Enid Blyton, dünyada kitapları farklı dillere en çok çevrilen çocuk kitabı yazarı. Sihirli Uzaklar Ağacı Serisi, son 10 yılda sadece İngiltere’de 5 milyondan fazla sattı, pek çok dile çevrildi. Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından Türkçede okurlarla buluşturulan beş kitaplık serinin ilk üç kitabı Tılsımlı Orman, Sihirli Uzaklar Ağacı ve Uzaklar Ağacı Sakinleri, Sumru Ağıryürüyen’in çevirisiyle raflardaki yerini aldı.