YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

İstanbul Modern, geçici olarak kapandığı dönemde sanatseverleri dijital platformlarda ağırlamaya devam ediyor. Müze, “Şimdinin Peşinde” adlı koleksiyon sergisinde yapıtları yer alan sanatçılara bu dönemde hayatlarına nasıl devam ettiklerinden bahsetmeleri için çağrıda bulundu. Sanatçıların korona günlerindeki üretim pratiklerine ayna tutan videolar, İstanbul Modern’in dijital platformlarından sanatseverlerle buluşuyor.

İstanbul Modern, sergi sanal turları, dijital arşiv ve koleksiyon seçkileri, YouTube kanalından yapıtlara ilişkin anlatımlar gibi pek çok paylaşımın ardından, sanatçıları merkezine alan içerikleri sinemaseverlerle buluşturuyor.

Müze, “Şu anda neredesiniz?”, “Ne üstüne çalışıyorsunuz?” ve “Sanat üretmediğiniz zamanlarda neler yapıyorsunuz?” sorularına her sanatçıdan farklı bir cevap aldı. İlk olarak, Paris’te yaşamını sürdüren Mehmet Güleryüz’ün hem hayat hem de sanat pratiğini paylaştığı videosu, İstanbul Modern’in tüm dijital kanallarında izleyiciyle buluşuyor.

“Şimdinin Peşinde” koleksiyon sergisinde yapıtları yer Murat Akagündüz, Rasim Aksan, Deniz Aktaş, Mehtap Baydu, Taner Ceylan, İnci Eviner, Mehmet Güleryüz, Hüsamettin Koçan, İrfan Önürmen, Necla Rüzgar, Sarkis, Güneş Terkol, Canan Tolon, Tunca ve Nil Yalter’in bu dönemdeki sanat üretimlerini belgeleyen videoları da önümüzdeki günlerde müzenin tüm dijital platformlarında izleyiciyle buluşacak.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *