Please assign a menu to the primary menu location under menu

Söyleşiler

SEVGİ KELEŞ: “SARKAÇ İLE HER SABAH AURANIZI ONARARAK GENİŞLETEBİLİRSİNİZ”

İnsanoğlu var olduğu ilk andan itibaren her daim yaşam yolculuğunun bir adım ötesini merak etmiştir. Kimi bu duygusunu bastırmış, kimi de peşine düşüp, kendisi için doğru olan cevabı aramaya başlamıştır. Mesela şu an enerjinizi daha üst bir seviyeye yükselterek, yaşamınızdaki tüm sorulara cevap bulmayı istemez miydiniz? Eğer siz de bizim gibi bu soruların cevabını bulmanın yollarını arıyorsanız Sevgi Keleş bu anlamda en doğru kişilerden biri. Ceres Yayınları’ndan çıkan Sarkaç ve Sevgi Ötesi Enerji adlı kitaplarıyla ilgili olarak Sevgi Keleş ile gerçekleştirdiğimiz bu keyifli söyleşide siz de bize eşlik etmeye ne dersiniz?

SÖYLEŞİ: Ebru ALTIN ÇAPÇI

Kişisel gelişim eğitmeni, akademi sahibi, yaşam, ilişki ve nefes koçu, eft, sarkaç uygulayıcısı ve bioenerjist sahip olduğunuz ünvanlardan yalnızca birkaçı. Bu ünvanlar tabii ki bizim bildiklerimiz, eminim bilmediğimiz kısımlarda vardır. Bu nedenle öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Sevgi Keleş kimdir?

Sevgi Keleş kişisel gelişim yolculuğunda öğrenen, deneyimleyen ve aktaran biri diyebiliriz. Kişisel gelişim yelpazesi geniştir. Evlilik – ilişki danışmanlığından, koçluk türleri ve eğitmenliklerinden devam ederek pozitif yaşamı temel alan biridir. Şu’dur demek bana çok doğru gelmiyor, çalıştığım konu kişisel gelişim olunca içeriğine daha fazla neler ekleyebilirim diye her gün soruyorum kendime.

Dengede ve akışta kalmanın sırrını verdiğiniz Sarkaç isimli kitabınızın çıkış noktası tam olarak nedir? Size böylesi bir kitabı yazmaya iten şey ne olmuştu?

Sarkaç aslında kişilerin hayatlarına farklı bir bakış açısı katmak için bir araçtır. Çakralarımızın dengede olması, akışı yakalayabilmek için doğal taşlardan aldığımız katkıdır. Sarkaç kullanımı konusunda çok fazla soru aldığım için yemek tarifi tadında direkt kullanıma uygun bir kitap yazdım. Şükürler olsun çok sevildi.

BİR BAŞKASININ YAŞAMINA DOKUNABİLMİŞ OLMAK BENİ BESLİYOR

Sizden danışmanlık hizmeti alan birçok danışanınızın hayatını pozitife çevirmek kendinizi nasıl hissettiriyor?

Sevgi Ötesi hissediyorum. Evet diyorum işte bu. Bir başkasının yaşamına dokunabilmiş olmak beni besliyor. Tüm kalbimle karşı tarafın enerjisine katkı olmayı diliyorum. Karşımdaki kişinin gözlerinde o mucize parıltıyı görmek inanılmaz mutlu ediyor beni.

Sarkaç kullanarak çakraları dengelemek mümkün müdür?

Evet mümkündür. Çakralar, negatif enerjilerin birikimi ile bloke olabilir ve bir sarkaç ile o blokeleri temizleyebildiğiniz için dengelemeniz mümkün. Dengeli çakra, yaşamımız ve bedenimiz için muazzam bir katkı.

SARKAÇ, KİŞİLERİN HAYATLARINA FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI KATMAK İÇİN ARAÇTIR

Kitabınızda auramızın zayıf olması durumunda etrafındaki enerjilerden daha fazla etkilendiğini söylüyorsunuz. Peki auramızı korumak ve genişletmek için sarkaçlardan ne kadar süre ile destek almalıyız? Bunun bir süresi veya zamanı var mıdır? Ayrıca auramızın zayıfladığını nasıl anlayabiliriz?

Aura zayıflığı yada aura yırtığı dediğimiz auranın zarar alması halinde, enerjisel bedenimiz negatif şeylere karşı korumasız kalabiliyor. Aura zayıflığını, çevrenizdeki olaylardan etkilenme, hızla modunuzun düşmesinden, sebepsiz keyifsizlikten ve sanki durduk yere bir şeyler ters gidiyor gibi hissederek fark edebilirsiniz. Sarkaç ile her sabah aura onarmak ve genişletmek bizleri yeniler, yeni güne hazır hale getirir. Ben 9 senedir her sabah auramı genişletirim.

İSTİYORUM DİYEREK FARKINDA OLMADAN HAYATINIZA BENDE YOK ENERJİSİNİ ÇEKİYORSUNUZ

Sizce gündelik hayatımızdaki söylem veya isteklerimizde en çok yaptığımız hata nedir?

Sıklıkla yapılan ve doğru olmayan tutum, arzu edilen için “istiyorum” denmesi. İstemek kulağa olumlu gelse de “bende yok” enerjisi taşıyor. Örneğin bir bardak su istiyorum dediğimde, bende su yok anlamı taşıyor. Etrafımıza fark etmeden yokluk yayıyoruz ve daha sonrasında bu yokluk büyüyor. Bunun yerine ‘seçiyorum’u kullanmayı öneriyorum. Su içmeyi seçiyorum ve Zengin olmayı seçiyorum gibi söylemler ile her seçim sonrası bizim için olasılıklar açılır.

Kitap yazmaya ilk nasıl karar verdiniz?

İlk kitabım Sevgi Ötesi Enerji kitabımı kursiyerlerimden gelen talep üzerine yazma kararı aldım. Pozitif yaşam için bir şeyler yapmak isteniyor, bununla birlikte tam oturtamıyor gibi hissettim. Sanki puzzle’ın eksik parçası yazacağım kitap gibi hissettim ve başladım. Harika geri dönüşler aldım. İyi ki yazmışım.

Sevgi Ötesi Enerji ve Sarkaç isimli kitaplarınızı yazarken en çok dikkat ettiğiniz şey neydi?

Kitaplarımda, eğitim seminerlerimde ya da seanslarımda en çok dikkat ettiğim şey; tıbbi bir içeriğimin olmadığı, tedaviye yönelik herhangi bir çalışma yapmadığım. Kişisel gelişimi pozitif desteklemek, yaşama bir bakış açısı kazandırmak ve var olan pozitif potansiyelin ortaya çıkmasında bir katkı olduğumu sıklıkla hatırlatıyorum.     

Ufukta yeni bir kitap macerası olacak mı?

Evet 3. Kitap 2021 sonbaharında sizlerle buluşmuş olacak nasipse. Şu an için enerjisi böyle gözüküyor.

Son olarak okurlarımız için bir şey söylemek ister misiniz?

Kitaplarımı ilk günden itibaren sıcacık sarıp sarmaladığınız için çok teşekkür ederim. Yaşamınıza katkı olmak, yaşamınıza dahil olmak benim için çok büyük bir onur. Hepinizi çok seviyorum. Yaşamlarınıza mucizeler aksın dilerim.