Please assign a menu to the primary menu location under menu

Çocuk Kitapları

Sevimli Ayı Bongo’nun Gülümseten Öyküsü

Sevimli ayı Bongo, ormandaki dostlarıyla yaşadığı maceralarla yaşamın sıradan gibi görünen güzelliklerinin değerini bir kez daha hatırlatıyor. Fransız yazar – çizer Delphine Perret’in Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Bongo, Ormanın Biricik Ayısı kitabı, altı sıcacık öyküsü ve resimleriyle, büyük küçük herkesi sarmalıyor ve gülümsetiyor.

Bongo, orta boylu, cüsseli, mutlu bir ayı. Postunun bazı yerlerinde tüyler birbirine yapışmış çünkü Bongo bal yerken hep üzerine döker. Bongo arkadaşları sansar, porsuk, sincap, tilki, baykuş, tavşan ve küçük kuşla birlikte ormanda maceralar yaşıyor. Bazen bir kanepe, bazen de bir tarak, günlerine renk katmaya yetiyor. Haydi, eğlenceli altı öykü sizi bekliyor!

Fransız yazar – çizer Delphine Perret, Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Bongo, Ormanın Biricik Ayısı kitabıyla, altı yaş ve üzeri çocuklara, orman hayvanlarının arkadaşlıkları ve günlük yaşam rutinleri üzerinden kurguladığı yumuşacık öyküler anlatıyor. Mizah yüklü bu altı öyküde, yaşamın sıradan gibi görünen güzellikleri yüceltiliyor. Mizah yüklü bu altı öyküde, yaşamın sıradan gibi görünen güzellikleri yüceltiliyor. Öykülerde metin kadar payı olan resimler de, okuma yazmayı yeni öğrenmiş okurları okumaya heveslendirecek nitelikte. Bongo ve arkadaşları, çocuksu karakterleriyle büyük küçük herkesi gülümsetiyor.