YÜKLENİYOR

Ara

Şiirle paylaşılan mutluluklar…

Paylaş

Ödüllü şair, yazar, karikatürist Erol Büyükmeriç’in, yaşama sevinciyle dolup taşan şiir seçkisi Kanatlı Düşler, Serap Deliorman’ın göz alıcı resimleri ve yenilenmiş baskısıyla tekrar okurla buluşuyor.

Büyükmeriç’in çocukluk anılarından farklı renkler, izler ve dokular taşıyan şiirlerin yer aldığı bu samimi eser, sadece çocukların değil, içindeki çocuğu yitirmeyen her yaştan şiir severin duygularını da harekete geçiriyor.

Kanatlı Düşler, doğa, hayvanlar, aile, arkadaşlık, çevre sevgisi gibi temaları ele alan şiirler aracılığıyla düşler ve gerçekler arasında gökkuşağından köprüler kuruyor. 

Büyükmeriç’in heybesinden dökülen renk renk şiirler kâh anıları ölümsüz kılan bir fotoğraf karesinde, kâh güneşin kavurduğu gelinciklerin su hasretinde yeniden hayat buluyor. Kimi zaman anneye duyulan sonsuz sevgiye, kimi zamansa yükü kendinden ağır, çalışkan bir karıncanın hayat mücadelesine işaret eden şiirlerin her birinde umutlar çoğalıyor, düşler kanatlanıyor…

Büyükmeriç, babaya, yeni kardeşe, öğretmene ve daha pek çok kişiye ithaf ederek dizelere döktüğü şiirlerini salt yaşama sevinciyle sınırlandırmıyor; değişen doğa dengesi, evsiz çocuklar gibi duyarlılık gerektiren konularda farkındalık yaratmaya çalışıyor ve çocukları doğa-insan ilişkisi üzerine düşündürüyor.

Düşleri kanatlandıran seçkisiyle herkesi şiir okumaya yüreklendiren bu incelikli eser, renklere, seslere, yansımalara, kısacası hayata bambaşka gözlerle, şiir tadıyla bakmamız için sihirli bir kapı aralıyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *