YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

Tasarım yolculuğunun başından bu yana koleksiyonlarına kadınlardan aldığı ilhamla hayat veren Simay Bülbül, Sonbahar – Kış 2019 koleksiyonunda yine özel bir konuya değinerek, iz bırakan kadınları ele alıyor; Kapıları Aralayan Kadınlar…

Karşılaştıkları zorlukların durduramadığı, hayallerinin ötesini görebilmeyi hedefleyen, sinema, bilim, sağlık, üretim, teknoloji, moda, sosyal sorumluluk, edebiyat, sanat gibi farklı disiplinlerde başarılara ve ilklere imza atmış kadınların hikayeleri, Simay Bülbül’ün Kapıları Aralayan Kadınlar koleksiyonuna ışık tutuyor. Tasarımcı yeni koleksiyonunu ilk kez göstereceği defilesini, 10 genç kadının portrelerinden oluşan fotoğraf sergisi ile eş zamanlı “Kapıları Aralayan Kadınlar” projesiyle, 3 Ekim Perşembe günü moda ve sanatseverlere sunacak.

Kapıları Aralayan Kadınlar…

Simay Bülbül, yıllardır deri ve kumaşı birleştirerek devam ettirdiği avangard çizgisine yeni bir soluk getirdiği “Kapıları Aralayan Kadınlar” koleksiyonunda, deriyi coutre detaylar ile buluşturuyor. Deriyi el işlemelesi şeklinde yorumlayıp, parlak ve şık detaylar kullanarak geceye ve özel günlere taşıyor. Tasarımcı bu koleksiyon ile elegan zevklere sahip, stil sahibi Simay Bülbül kadınlarına, hayata farklı bakış açısı geliştirerek bakmanın kodlarını veriyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinden getirilen tarihi kapıların kullanıldığı ve özel bir koreografi ile sunulacak defile için İstanbul’un yeni etkinlik merkezi HangarİST ilk kez kapılarını açacak.

Koleksiyon imaj çekimi ve kreatif direktörlüğü Hakan Öztürk tarafından yapılırken, defile koreografisi Öner Evez tarafından gerçekleştirilecek. On season koleksiyon, defilenin ardından Simay Bülbül’ün yeni mağazası Perveran’da ve Gizia Gate de satışa sunulacak.

Fotoğraf sergisi, Türkiye’nin farklı noktalarından gelen tarihi kapılar ve defile koleksiyonu, HangarİST’te 15 Ekim tarihine kadar görülebilecek.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *