Please assign a menu to the primary menu location under menu

GastronomiKeşfet

Şimdi Özsüt’lerde Kaymaklı Güllaç Zamanı

Özsüt, Ramazan ayının vazgeçilmez lezzeti Kaymaklı Güllaç ile 11 ayın sultanını karşılıyor. Özsüt’ün deneyimli ve maharetli şefleri tarafından özenle hazırlanarak eşsiz bir lezzete kavuşan güllaç, iftar sofralarını taçlandırmaya hazırlanıyor. Günlük çiftlik sütüyle ıslatılmış yaprakları kaymak, badem, fındık ve ceviz ile buluşturan bu yüzlerce yıllık tat, Ramazan ayı boyunca Özsüt’lerde yer alacak.

Ramazan’ın klasikleşmiş lezzetlerinden Güllaç, yine her yıl olduğu gibi Özsüt yorumuyla eşsiz bir lezzete kavuşuyor.  Beyaz üstüne renkli görüntüsü ile iştah açan ve 11 ay boyunca beklenen bu vazgeçilmez tat, Özsüt’ün kendi üretimi olan taze kaymakla birleşerek lezzetine lezzet katıyor.

Günlük ve en taze çiftlik sütüyle ıslatılmış yaprakları kaymak, badem ve ceviz ile buluşturan Kaymaklı Güllaç, ferahlatıcı tadını limon rendesinden alıyor. Bu hafif ve leziz tatlıya son dokunuş ise Antep fıstığı ve kiraz şekeriyle yapılıyor.

Ramazan ayı boyunca Özsüt misafirleriyle buluşacak Kaymaklı Güllaç, her zaman olduğu gibi iftar sofralarını şenlendirerek, damaklarda iz bırakacak.