YÜKLENİYOR

Ara

“Şimdi Tamamen Özgürüz” Alfa Yayınları’ndan Çıktı!

Paylaş

Ödüllü yazar Andrew Miller’ın Booker Prize adayı “Şimdi Tamamen Özgürüz”, Mehmet Gürsel çevirisiyle Alfa Yayınları tarafından yayımlandı.

Ülkemizde ilgiyle karşılanan son dönem İngiliz edebiyatının en güçlü yazarlarından Andrew Miller, bu kez Booker Prize adayı kitabı “Şimdi Tamamen Özgürüz” ile yeniden bizlerle.

1809 yılında yağmurlu bir kış gecesi, baygın halde bir adam Somerset’te bir eve götürülür. Bu adam, İngiltere’nin Napoleon’un İspanya’daki güçlerine karşı yaptığı başarısız seferden evine dönen Yüzbaşı John Lacroix’dır. Lacroix yavaş yavaş sağlığına kavuşsa da huzurunu geri kazanamaz. Savaştan ya da geri çekilme sırasında yaşananlardan bahsedemez. Alayına geri dönmesi emredilince kaçıp İskoç adalarına doğru yola koyulur ama ardından daha korkunç bir şeyi sürüklediğinin farkında değildir. Gizli emirler almış hırçın bir İngiliz onbaşı ve bir İspanyol subay onun peşindedir. Şahit olduklarıyla paramparça olmuş bir adam, beklenmedik dostluklara, hatta aşka giden bir yolculuktadır. Fakat özgürlüğün bedeli ağır olacaktır.

Andrew Miller’dan, toplumsal ironiyi hiçbir zaman elden bırakmayan, tutkulu bir aşk hikayesi ve tehditkar bir gerilim arasında gidip gelen incelikli bir roman…

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *