Please assign a menu to the primary menu location under menu

Etkinlik Rehberi

Sinema Keyfi İçin KüçükÇiftlik Film Kulübü’nde Yerinizi Alın!

KüçükÇiftlik Park, bu yaz sizi sinemanın yıldızlarıyla benzersiz bir atmosferde buluşturacak. URU organizasyonu ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması açılışını 3 Ağustos’ta En İyi Uluslararası Film Oscar’ının sahibi olan ve Metallica’nın davulcusu Lars Ulrich’in de şiddetle tavsiye ettiği Another Round ile yapacak. Film öncesinde misafirler, Dj Sarıyılan bilinen adıyla Kaan Sezyum ile eğlenmeye başlayıp filmin ardından ise Club Bangkok performansıyla geceye devam edecek.

Şehrin rakipsiz etkinlik ve eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park, URU organizasyonu ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla hayata geçirdiği KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması ile yıldızların altında, yemyeşil huzurlu bahçe ortamında vizyon filmleri ve klasiklerle İstanbullulara farklı bir sinema keyfi yaşatmaya hazırlanıyor. KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de her Salı gerçekleştirilecek olan KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması kapsamında film gösterimlerinin yanı sıra film konseptine uygun DJ performansından mini konserlere, oyuncu ve yönetmen söyleşilerine kadar farklı içerikler de yer alacak.

Ödüle doymayan Another Round

2021 Oscar Ödülleri’nde En İyi Uluslararası Film, 2021 BAFTA Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film, 2021 EFA Ödülleri’nde En İyi Avrupa Filmi, En İyi Avrupalı Yönetmen, En İyi Avrupalı Erkek Oyuncu, En İyi Avrupa Senaryosu ödüllerini toplayan Another Round’un konusu kısaca şöyle: Bir kasabada öğretmenlik yapan Martin ve üç arkadaşı kanımızda doğuştan alkol eksikliği olduğunu ileri süren bir teoriye gönül verir. Martin ve arkadaşları, bu teoriye göre güne başlamadan bu “eksikliği tamamlayarak” paslanmış yeteneklerini yeniden gün yüzüne çıkaracak, yaratıcılıklarını parlatacaktır. Ancak gün geçtikçe yaptıkları bu “akademik deney” hem kendilerinin hem de toplumun sınırlarını zorlamaya başlar. 

Film gösterimi öncesinde rock’tan popa, hip hop’tan elektroniğe çaldığı her şarkı ile dans etmeyi garantileyen DJ Sarıyılan (Kaan Sezyum), ardından ise indie, elektronik, disco setleri ve sahne performanslarıyla girdiği yerin enerjisini ters yüz eden Club Bangkok performansıyla İstanbullular sinema, müzik ve eğlence dolu bir gece yaşayacak.

Tüm hijyen önlemleri alındı

Pandeminin başından itibaren aldığı koronavirüs tedbirlerini hassasiyetle uygulamaya devam eden KüçükÇiftlik Park, sinema tutkunlarını pandemi şartlarına uygun olarak sınırlı sayıda kapasite ile ağırlayacak. Online biletleme sisteminin kullanılacağı etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü yapılarak alana alınacak, ortak alanların hijyeni en üst düzeyde sağlanacak. 

Küçükçiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması Takvimi

3 Ağustos Salı             Another Round 
10 Ağustos Salı           The Gentlemen 
17 Ağustos Salı           Bir Nefes Daha 
31 Ağustos Salı           Rocketman
07 Eylül Salı                Kelebekler
14 Eylül  Salı               Söz Senettir
21 Eylül Salı                Caphernaum
28 Eylül Salı                Ahlat Ağacı
05 Ekim Salı                Lux Aeterna