Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sergi

Singer 170. Yılını Rahmi Koç Müzesi’nde Özel Bir Sergi ile Kutluyor

Türkiye’de ve dünyada dikiş makinesi sektörünün lideri Singer, bu yıl 170. yaşını Rahmi M. Koç Müzesi’nde açtığı özel bir sergiyle kutluyor. Singer’in iki asra yakın tarihi boyunca tanıklık ettiği önemli dönüm noktalarını, her biri özel bir hayat hikayesine dokunan makine ve belgelerle anlattığı “Singer 170. Yıl Sergisi” Rahmi M. Koç Müzesi’nde 16 Aralık 2021- 16 Şubat 2022 tarihleri arasında gezilebilecek. 

Yurtdışından ve Anadolu’nun farklı bölgelerinden toplanan, özel şahsi koleksiyonlardan temin edilen makineler, kıymetli belge ve materyaller bu sergiyle ilk kez gün yüzüne çıkmış olacak. 

Singer, sergiye ek olarak hazırladığı, ilk astronot kıyafetlerinden, moda endüstrisine çağ atlatan yapay zeka ile çalışan makinelere ve kadınların ekonomiye katılma mücadelesinden markanın tarihteki rolüne kadar uzanan “Singer’le Dikiş Aşkına” belgeseliyle geçmişten geleceğe uzanan dokunaklı bir yolculuğa çıkaracak. Belgesel, Singer’in youtube kanalında 16 Aralık 2021 tarihi itibarıyla yayınlanacak.

Dünyada ve Türkiye’de dikiş makinesi sektörünün lideri Singer, 170. yılını özel bir etkinlikle kutluyor. İki asra yaklaşan tarihi boyunca tanıklık ettiği sosyal ve ekonomik olayları ve şirketin dönüm noktası olan gelişmeleri anlatan bir sergi ve belgesel projesini hayata geçiren Singer, Rahmi M. Koç Müzesi’nde “Singer 170. Yıl Sergisi”ni sanatseverlerle buluşturuyor.

“Singer 170. Yıl Sergisi”nde, yurt dışından ve Anadolu’nun farklı bölgelerinden toplanan, özel kişisel koleksiyonlardan temin edilen makineler, kıymetli belge ve materyaller ilk kez gün yüzüne çıkıyor. Sergide, eski dikiş makinelerinin yanı sıra tarihi değeri olan radyo, makas, kaşık, saat gibi Singer markalı birçok ürün, her biri bambaşka hayatlara dokunan nostaljik fotoğraflar, fatura ve belgeler de yer alıyor.

Singer’in moda dünyasındaki yerinden savaşlara, uzay yolculuğundan, kadının ekonomiye katılma mücadelesine kadar birçok farklı konuyu kucaklayan iki asırlık benzersiz öyküsünün anlatıldığı “Singer’le Dikiş Aşkına” belgeseli ise 16 Aralık tarihi itibarıyla Singer’in youtube kanalında yayınlanacak.

Singer 170. Yıl Sergisi, Rahmi M. Koç Müzesi’nde 16 Aralık 2021 – 16 Şubat 2022 tarihleri arasında tarihi sanatseverle gezilebilecek. Seçki içinde yer alan en eski tarihli makinenin sahibi Dudu Hanım’a ait materyaller ise 15 gün boyunca ziyaretçiler tarafından görülebilecek.