Please assign a menu to the primary menu location under menu

KeşfetWellness

Six Senses Kaplankaya Çığır Açan Uzmanları Konuk Etmeye Devam Ediyor!

Six Senses Kaplankaya, ruhsal ve fiziksel iyileşmeyi bir bütün olarak ele aldığı holistik Wellness felsefesi ışığında, alanında dünya çapında ünlü konuk uzmanlarını Ege’nin en büyülü zamanı olan Sarı Yaz mevsiminde de misafirleriyle buluşturuyor.

Dünya çapında ünlü bütünsel wellness felsefesi ve konaklama deneyimi ile fark yaratan Six Senses Kaplankaya, alanında ezber bozan isimlerin önderliğinde bilinenin ötesinde wellness deneyim programlarına Eylül-Ekim aylarında da devam ediyor. Çin tıbbı uzmanlarından, osteopatlara, yüz bakım uzmanlarından, manevi şifacılara ve aura okuyucularına kadar uzanan alanının önde gelen uzmanlarının mükemmel sağlığa ulaşmak için kadim olan ile yeniyi birleştirdikleri programları sonbaharda da misafirlerini bekliyor. 

Naturopath Sanket Yadahalli; 1 Eylül – 17 Ekim tarihleri arasında, uzmanlığı Watsu, duygusal şifa ve enerji şifası olan Banu Alagöz ve Tibet Ses Terapisi uygulamaları ile dikkat çeken Muayad Najemeddin da yeniden 3-23 Ekim tarihleri arasında Six Senses Kaplankaya’yı ziyaret edecek.

Çok satan bir yazar, tıbbi antropolog, öğretmen ve Şamanik Enerji Tıbbı alanında dünyanın en saygın eğitimini sunan Dört Rüzgar Derneği’nin (Four Winds Society) kurucusu olan Alberto Villloldo; 5-12 Ekim tarihleri boyunca yer alırken modern insanın yaşadığı tükenmişlik, stres, kaygı ve diğer zorlukların üstesinden gelmek için özel bir Sistem Dizilimi Koçluğu programı geliştiren Marina Anchevska da 1-12 Eylül ve 10-25 Ekim tarihleri arasında olacak.

Six Senses Kaplankaya Bütünsel Wellness / Gençlik, Enerji ve Sağlık Dolu Eylül – Ekim Programı

Ağrı, stres ve yaşam tarzı sorunlarında uzmanlaşmış bir Naturopath olan Sanket Yadahalli, 1 Eylül ile 17 Ekim tarihleri boyunca terapötik ve bütünsel vücut tedavilerinde uygulamalı eğitim sunacak. Dördüncü kuşak bir şifacı olarak, ailesinin Ayurveda uygulamaları ile ihtiyacı olan köylülere yardım etmesine tanık olarak büyüyen Sanket’in 7 yıllık eğitim programı, çeşitli terapötik ve bütünsel vücut tedavilerinde uygulamalı eğitim ile modern ve alternatif tıp konularını içeriyor.

Uzmanlığı; Watsu, duygusal şifa ve enerji şifası olan Banu Alagöz, bedenle çalışıp onu zihinsel ve duygusal yaşamdaki dengesizlikleri fark etmek için bir harita gibi kullanarak derin bir bütünsel sağlık ve esenlik hali yaratma konusunda Six Senses Kaplankaya’da yeniden 3-23 Ekim tarihleri arasında misafirlerle buluşacak. Transligth experience ve derin trans ışık terapisi uygulayarak Yüze yansıtılan titreyen ışıkların kullanımıyla beyin dalgalarını değiştirerek, ruhun saatler süren meditasyonla bile kolayca erişilemeyen kısımlarına erişmek için hipnotik bir meditasyon deneyimi sunuyor. 

Tibet’den özel olarak getirilen ses kaseleri eşliğinde gerçekleştirilen ses terapisi, uzman Muayad Najemeddin önderliğinde konuklara unutulmaz bir deneyim yaşatmak için yeniden 3-23 Ekim tarihlerinde Six Senses Kaplankaya’da olacak. Muayad’ın bireysel tedavileri ve grup seansları; Watsu, Arındırıcı Ses Titreşimleri Seansı, Kas Enerji Salınım Masajı, Kundalini Hareket Meditasyonu, Reiki, Masaj ve Tibet Şarkı Kaseleri uygulamalarını içeren; Derin Terapi ve Derin Trans Işık Terapisinden oluşuyor. 

Dört Rüzgar Derneği’nin kurucusu olan Alberto Villloldo 5-12 Ekim tarihleri boyunca yavaş ve mutluluk içinde yaş alan sağlıklı bir vücudun temellerini atan ve alanında çığır açan “Grow a New Body” programını yaratmak için Six Senses ile işbirliği yapıyor. Her yedi yılda bir yeni bir vücut büyüttüğünüzü biliyor muydunuz? Tüm hücrelerinizin yenilenme sürecinden geçmesi bu kadar sürüyor. Tıbbi Antropolog Dr Alberto Villoldo, bu süreci hızlandırmak için kendi yaşadığı sağlık krizinden öğrendiği uygulamaları paylaşıyor.

Marina Anchevska, 1-12 Eylül ve 10-25 Ekim tarihleri arasında modern insanın yaşadığı tükenmişlik, stres, kaygı ve diğer zorlukların üstesinden gelmek için özel bir Sistem Dizilimi Koçluğu programı geliştirerek danışanlarının daha mutlu, daha sağlıklı ve doyumlu bir yaşam sürmelerini sağlıyor.

Sezon boyunca devam eden bütünsel sağlık programları nedir?

Sezon boyunca bütünsel Sağlık Uzmanı, Yoga Gurusu ve Hindistan’daki en prestijli okul olan Bihar Yoga Okulu tarafından sertifikalı bir Naturopati Doktoru olan Aradhana, asimetrik egzersiz sistemleri mucidi Ali Maosai, birçok fiziksel aktivitelerde uzmanlığı olan Narin Deniz Erkan, fitness ve crossfit konusunda bütünsel bir yaklaşıma sahip olan Hannes Vallin, her yaşa uygun tenis dersleri sunan Asan Kanarya, çocukların koordinasyonlarının yanı sıra bale derslerine davet eden Barbara Timanova  ve H.I.I.T / fonksiyonel antrenman grup ve özel dersleri hakkında uzmanlığı olan Yağız Başaran, Eylül-Ekim ayları arasında da yine ders ve uygulamalarına devam edecek.

Bütünsel Sağlık Uzmanı, Yoga Gurusu ve Hindistan’daki en prestijli okul olan Bihar Yoga Okulu tarafından sertifikalı bir Naturopati Doktoru olan Aradhana, Six Senses Kaplankaya’daki programına sezon boyu devam ediyor. Ayrıca Çakra Şifası ve Kristal Şifa sunan Aradhana, hayatını alternatif tıbba adamış bir Ayurveda uygulayıcısıdır. Bedeni toksinlerinden arındırma ve temizleme tekniklerinde uzmandır. 

Ali Maosai asimetrik egzersiz sistemleri mucidi olarak kişiselleştirilmiş  egzersiz programları ile konukları fitness hedeflerine ulaşmalarında yardımcı oluyor. 

Birçok fiziksel aktivitelerde uzmanlığı olan Narin Deniz Erkan fitness veya duruş bozukluklarını düzeltme amacıyla klinik pilates, doğum öncesi ve sonrası egzersiz, sezon öncesi spor ve dans kondisyonu ve yaralanma önleme programları gibi çok çeşitli ihtiyaçlara uygun kişiselleştirilmiş programlar sunuyor.

Hannes Vallin fitness ve crossfit konusunda bütünsel bir yaklaşıma sahip olarak maksimum aerobik kapasite testlerinden oluşan dersler hazırlıyor. Asan Kanarya her yaşa uygun tenis dersleri sunuyor. Barbara Timanova çocukların koordinasyonlarının yanı sıra fiziksel ve müzikal becerilerini geliştirebilecekleri bale derslerine davet ediyor. H.I.I.T / fonksiyonel antrenman grup ve özel dersleri hakkında uzmanlığı olan Yağız Başaran konuklara özel dersler veriyor. 

Six Senses Kaplankaya, Türkiye’de bir ilk olan Holistic Anti-Aging, Weight Management gibi wellness programlarına ek olarak  BODPOD vücut kompozisyonu analizi, Wellness Screening iç oranlarınızı, kalp ritminizi ve hormonların seviyesini ölçebilen uygulamalarıyla Türkiye’nin ve Avrupa’nın en gelişmiş SPA alanına sahip olma özelliği taşıyor. Yoga, Fit, Uyku programları,  Kilo Kontrolü, Detox ve Mind Detox, Boost Immunity, Mind Your Brain, Love Your Heart, Muscle Recovery ve Back Pain Relive gibi programlara ek olarak; Watsu, Dreamcatcher, Emotional Detox gibi bütünsel terapileri Six Senses Kaplankaya’nın 10 bin metrekare üzerine kurulu 38 farklı terapi odasında deneyimleme şansına sahip oluyor.